BAŞKA BİR VİDEO DAHA? 🎲 RASTGELE İZLE

Adolf Hitler Berlin’de yaptığı kıyıldığı sığınakta 1945 30 Nisan tarihinde vurularak kendini öldürdü. Karısı Eva (kızlık soyadı Braun) siyanür alarak onunla intihar etti. O gün öğleden sonra, Hitler’in önceki talimatlara uygun olarak, kendi kalıntıları benzin doused, Sığınağın acil çıkış aracılığıyla merdivenlerden yukarı yapılmıştır ve bunker dışında Reich Kançılarya bahçede ateşe. Sovyet arşivlerindeki kayıtlar onların yanmış kalıntıları kurtarıldı ve yeniden yüzeyleyen olduğunu 1970 yılına kadar ardışık yerlerde defnedildi, cremated ve küller dağınık olduğunu göstermektedir.

Hesaplar ölüm nedeni olarak farklılık; bir o sadece zehir ve bir siyanür kapsülü aşağı ısırma sırasında o kendi açtığı vurularak öldüğü başka öldü belirtiyor. Çağdaş tarihçiler Sovyet propaganda ya da farklı sonuçlara uzlaştırmak için bir teşebbüs taviz ya varlık olarak bu hesapları reddettiler. Bir görgü tanığı vücut ağzından vurulmuş olan belirtileri gösterdi olduğunu kaydetti, ancak bu pek mümkün kanıtlanmıştır. elde edildi kafatası ve çene parçalarının özgünlük konusunda da tartışmalar var. 2009 yılında, Amerikalı araştırmacılar Sovyet yetkilileri uzun Hitler’in olduğuna inanılan olan bir kafatası DNA testi uygulandı. Testler ve sınav kafatası bir kadın aslında az 40 yaşında olduğunu ortaya koymuştur. kurtarıldı olmuştu çene parçaları test edilmemiştir.

1945 olarak, Almanya’nın askeri durum toplam çöküşün eşiğindeydi. Polonya Berlin, batıda 82 kilometre (51 mil) yakalama amacı ile Küstrin Frankfurt arasında Oder geçmeye hazırlanıyorlardı ilerleyen Sovyet güçleri, düşmüştü. Alman kuvvetleri son zamanlarda Ruhr Alman sanayi kalbine Ren geçen İngiliz ve Kanadalı kuvvetleri ile, Ardennes Ofansif Müttefiklere kaybetmişti. güneyde Amerikan güçleri Lorraine ele geçirdiği ve Mainz, Mannheim ve Ren doğru ilerliyorlardı. Onlar Po genelinde ve Alplerin eteklerinde içine ilerlemek için Bahar Taarruzu parçası olarak Amerikan ve İngiliz Milletler Topluluğu güçleri tarafından ortaya atıldığını İtalya’da, Alman kuvvetleri, kuzey çekilme bulundu. askeri eylemlere paralel olarak, Müttefikler Avrupa’da savaşın sonucunu tartışmak için 4-11 Şubat tarihleri ​​arasında Yalta’da bir araya geldi.

Hitler bir hızla parçalanan Üçüncü Reich başkanlık, Berlin’e için savaş Avrupa’da savaşın son savaş olacağı belliydi, Nazi liderliği Ocak 1945 16 Berlin’de yaptığı nikahlarının kıyıldığı çekildi. Almanya’nın Ordu B Grubu Bazı 325.000 asker çevrili ve Berlin ulaşmak için Amerikan kuvvetleri için açık bir yolu bırakarak, 18 Nisan’da ele geçirildi. 11 Nisan’a kadar Amerikalılar Kentin batısındaki Elbe, 100 kilometre (62 mil) geçti. 16 Nisan’da, doğudaki Sovyet kuvvetleri Oder geçti ve Seelow Heights, o tarafta Berlin koruyan son büyük savunma hattı için savaş başladı. 19 Nisan’a kadar Almanlar hiçbir ön çizgi bırakarak, Seelow Heights tam bir geri çekilme oldu. Berlin, 20 Nisan (Hitler’in doğum günü) ilk kez Sovyet topçu tarafından bombardıman edildi. 21 Nisan akşamına kadar, Kızıl Ordu tankları kentin dış mahallelerine ulaştı.

Nikahlarının kıyıldığı şematik diyagramı
o emir o itaat olmasaydı Berlin kurtarma taşımak için SS-Genel Felix Steiner’in Ordu Müfreze Steiner önceki gün yayınlanan ettiğini haberdar edildiği 22 Nisan’da öğleden sonra durum toplantısında, Hitler toplam sinir çöküş yaşadı. Hitler sonuçlanan beyanı-için ilk savaş kaybedildi zaman o, onun komutanları ihaneti ve beceriksizlik karşı bir tirad başlattı. Hitler, sonuna kadar Berlin’de kalmak ve sonra kendini ateş duyurdu. Daha sonra o gün o intihar en güvenilir yöntem hakkında SS hekim Dr. Werner Haase istedi. Haase kafasına vurularak ile siyanür bir doz birleştirerek “tabanca ve-zehir metodu” önerdi. Luftwaffe Mareşal Hermann Göring başkanı bu konuda öğrendiği zaman, o Hitler’in 1941 kararname adlandırma halefi Goring uyarınca Reich liderliğini devralmaya izin isteyen Hitler’in bir telgraf gönderdi. Hitler’in etkili sekreteri Martin Bormann, Göring bir darbe tehdit ettiğini Hitler’i ikna etti. Buna karşılık, Hitler onun mesajların hepsi istifa sürece idam olacağını Göring bilgilendirdi. Daha sonra o gün, onun ofislerinin tüm Göring görevden ve tutuklanmasını emretti.

27 Nisan’a kadar, Berlin Almanya geri kalanından kesildi. savunan üniteleri ile güvenli telsiz haberleşme kayıp olmuştu; bunker komut personeli haber ve bilgi için emir ve talimat ve kamu radyoda geçen telefon hatlarına bağlı zorunda kaldı. 28 Nisan’da, Reuters kaynaklı bir BBC haberinde tutuklanmıştı; mesajın bir kopyası Hitler’e verildi. Raporda Reichsführer-SS Heinrich Himmler, Batılı Müttefikler için teslim teklif ettiğini belirtti; teklif reddedildi olmuştu. Himmler o teslim olma pazarlığı yetkisine sahip müttefiklere ima etmişti; Hitler bu ihanet sayılır. Öğleden sonra öfkesi ve acı Himmler karşı öfke içine tırmandı. Hitler Himmler’in tutuklanmasını emretti ve Hermann Fegelein atış (Berlin Hitler’in merkezinde Himmler’in SS temsilcisine) vardı.

Bu zamana kadar, Kızıl Ordu Potsdamerplatz için gelişmiş vardı ve tüm göstergeler bunlar Kançılarya fırtına hazırlığı içinde olduklarını idi. Himmler’in ihanet ile birlikte bu rapor, hayatının son kararlar Hitler’i istenir. 29 Nisan’da Gece yarısından sonra, Hitler nikahlarının kıyıldığı içinde bir harita odasında küçük bir sivil törenle Eva Braun ile evlendi. Daha sonra Hitler yeni karısı ile mütevazı bir düğün kahvaltı ev sahipliği yaptı. Hitler daha sonra başka bir odaya sekreter Traudl Junge aldı ve onun vasiyetini yazdırdı. O (bazı kaynaklarda Hitler’in hemen Düğünden önce vasiyetini dikte söylüyorlar, ama tüm kaynaklar imzalama zamanlaması üzerinde anlaşma) yatağa emekli sonra 04:00 de bu belgeleri imzalanmış ve.

29 Nisan sırasında Hitler İtalyan partizanlar tarafından idam edilmişti onun müttefiki Benito Mussolini, ölümünden öğrendim. Mussolini’nin cesedi ve metresi Clara Petacci ki, onların topuklu tarafından sinirli olmuştu. Cesetler daha sonra kısmak ve intikamcı İtalyanlar onları reviled oluk, atıldı. Olaylar o önce kendi Ahit’te kaydedilmiş olduğu gibi kendisi ya da eşi, “bir gösteri” yapılmasına izin vermemek için Hitler’in kararlılığını güçlendirdi olması muhtemeldir. O gün öğleden sonra, Hitler Himmler’in SS aracılığıyla almıştı siyanür kapsülleri konusunda şüpheler dile getirdi. Kapsüller ‘gücünü doğrulamak için, Hitler köpeği, Blondi bir tane test etmek Dr. Werner Haase emretti ve hayvan sonucu öldü.

İntihar

Blondi ile eva Braun ve Hitler, (1942 Haziran)
Hitler ve Braun az 40 saat sığınakta karı koca gibi birlikte yaşamışlardır. 01:00 tarafından 30 Nisan Genel Wilhelm Keitel Hitler bağlı olmuştu bütün kuvvetler ya kuşatılmış veya savunma üzerine zorunda kalmıştı Berlin kurtarma gelmek için olduğunu bildirdi. Geç Sovyetlerle 30 Nisan sabahı, bunkerli 500 metre (1600 ft) daha az Hitler garnizon muhtemelen tükendi söyledim Genel Helmuth Weidling, Berlin Savunma Alanı Komutanı ile bir toplantı vardı mühimmat o gece ve Berlin’de savaş kaçınılmaz önümüzdeki 24 saat içinde sona geleceğini söyledi. Weidling bir koparma, o başarısız önce yapmıştı bir istek için izin Hitler’i istedi. Hitler cevap vermedi ve Weidling Bendlerblock onun karargahına geri döndü. yaklaşık 13:00 o gece bir koparma denemek için Hitler’in izni aldı. Hitler, iki sekreter ve onun kişisel aşçı sonra Hitler ve Braun Bormann, Joseph Goebbels ve ailesi, sekreter ve birkaç subay da dahil olmak üzere Fuhrerbunker personel üyeleri ve diğer işgalcilere, uğurladı sonra öğle yemeği vardı. 14.30 At Adolf Hitler ve Eva Hitler’in kişisel çalışmaya gitti.

Birkaç tanık, daha sonra çevrede 15:30 bir sesle silah işitme bildirdi. Birkaç dakika bekledikten sonra, onun yanında Bormann ile Hitler’in vale, Heinz Linge, çalışma kapıyı açtı. Linge sonra hemen yanmış badem koku prusik asit, hidrojen siyanür sulu biçimde mevcudiyetinde yapılan ortak gözlemin not etmiştir. Hitler’in emir subayı, SS-SS-Sturmbannführer Otto Günsche, çalışma girdi ve kanepe üzerinde cansız bedenleri bulundu. bacakları hazırlanan ile Eva, Hitler’in sol ve ondan yığılmış. Günsche Hitler “… … onun sağ tapınağın dışında kan damlaması ile üzerinde batık oturdu. O kendi tabanca, bir Walther PPK 7.65 ile kendini vurduğunu” belirtti. Silah ayaklarının dibine yattı ve SS-Astsubay Rochus Misch göre, Hitler’in baş önünde masanın üzerinde yatıyordu. Hitler’in sağ tapınak ve çene damlayan kan kanepenin sağ kolunda büyük bir leke yapmıştı ve halı üzerinde havuzu oldu. Linge göre, Eva’nın vücudu hiçbir görünür fiziksel yaraları vardı, ve yüzü öldüğü-siyanür ne kadar zehirlenmesi gösterdi. Günsche ve SS-SS-Brigadeführer Wilhelm Mohnke “tümden” bunker tüm yabancılar ve bu performans görevleri ve çalışma (15:00 ile 16:00 saatleri arasında) ölüm zamanında Hitler’in özel lojmanların “herhangi bir erişim yoktu” belirtti .

Hitler’in ölümü sırasında Avrupa’da İkinci Dünya Savaşı durum. beyaz alanlar Nazi güçleri tarafından kontrol altına alındı, pembe alanlar müttefikler tarafından kontrol edilir ve kırmızı alanlar son Müttefik gelişmeler göstermektedir bulundu.
Günsche çalışma yaptı ve Führer öldüğünü duyurdu. iki ceset zemin seviyesine ve benzin ile doused Reich Başbakanlık, arkasında bahçeye Sığınağın acil çıkış merdivenlerden yukarı yapılmıştır. Bir görgü tanığı, Rochus Misch, birileri bağırarak bildirdi Çünkü onlar patron yakıyorsun, yukarı Çabuk! ‘ işe yaramadı benzin tutuşturmak için ilk denemeden sonra Linge geri bunker içine gitti ve kağıtlar kalın bir rulo ile geri döndü. Bormann kağıtları yaktı ve organları üzerine meşale attı. İki ceset yangın yakalanmış gibi onlar sadece bunker kapının içinde durdu, Bormann, Günsche, Linge, Goebbels, Erich Kempka, Peter Högl, Ewald Lindloff ve Hans REISSER dahil küçük bir grup, selam kollarını kaldırdı.

etrafında Saat 16:15, Linge yakmak için Hitler’in çalışmasında halı rulo SS-Untersturmführer Heinz Krüger ve SS-Astsubay Werner Schwiedel emretti. Schwiedel sonra çalışma girdikten sonra, o kanepenin kol-geri kalanı tarafından kan gölüne “büyük yemek tabağı” boyutunu gördüğünü belirtti. Bir harcanan kartuş davayı farkeden, o eğildi ve halı bir 7.65 tabanca yaklaşık 1 mm yatıyordu nerede onu aldım. İki adam, kanlı halı kaldırıldı Kançılarya bahçeye merdiven ve dışına taşıdı. Orada halı zemin üzerine yerleştirilmiş ve yakıldı.

öğleden sonra açma ve kapatma, Sovyetler ve Reich Başbakanlık çevresi kabuklu. SS subayları daha cesetleri yakmak için benzin ek kutu getirdi. Linge sonra cesetler ısı dağılımı değişir nerede, açık yakılarak gibi yangın tamamen kalıntıları yok etmedi kaydetti. cesetlerin yakılması 18:30 16:00 dan sürdü. kalıntılar Lindloff ve REISSER etrafında 18:30 de sığ bir bomba krater örtbas edildi.

Sonrası
Ayrıca bakınız: Kütle intiharlar 1945 Nazi Almanyası

o 1947 giriş yıkılan kısa bir süre önce nikahlarının kıyıldığı yukarıda zemin kısmı sola oldu. Dairesel yapı jeneratörler ve havalandırma için oldu.

tahrip Fuhrerbunker (1947)
Hitler öldüğünü dış dünyaya ilk inkling Almanlar kendilerini geldi. 1 radyo istasyonu Reichssender Hamburg önemli bir yayın yakında yapılacağını duyurmaktan normal programını kesintiye olabilir. Wagner ve Bruckner, (vasiyetinde Hitler’in halefi olarak atanan) Büyük Amiral Karl Dönitz tarafından dramatik cenaze müziği sonra Hitler öldüğünü açıkladı. Dönitz Reich’ın başkenti savunan bir kahraman olarak öldü onların Führer’i, yas Alman halkının çağırdı. ordu ve İngiliz ve Amerikalılara kısmi teslimiyetini müzakere ederek milleti kurtarmak umuduyla, Dönitz batıda bir mücadele çekilmesi yetkili. Onun taktik biraz başarılı oldu: Sovyetler tarafından yakalama önlemek için yaklaşık 1,8 milyon Alman askerlerini etkin, ancak asker 8 Mayıs’a kadar savaşmaya devam etti gibi, kan yüksek maliyetle geldi.

1 Mayıs sabahı, on üç saat olaydan sonra, Stalin Hitler’in intihar bilgi verildi. Almanlar kabul edilebilir teslim şartlarını müzakere çalışırken onlar 1 Mayıs’ta 04:00 tanıştığımda Genel Hans Krebs Sovyet Genel Vasily Chuikov bu bilgiyi vermişti. Stalin koşulsuz teslim olmasını talep ve Hitler öldüğünü onay istedi. O Hitler’in cesedi bulundu istedi. 2 Mayıs sabahın erken saatlerinde, Sovyetler Reich Kançılarya ele geçirdi. Nikahlarının kıyıldığı, Genel Krebs ve Genel Wilhelm Burgdorf aşağı kafasına vurularak intihar etti.

Daha sonra 2 Mayıs’ta, Hitler, Braun ve iki köpek kalıntıları Hitler’in cesedini bulmakla görevli Kızıl Ordu istihbarat ajansı SMERSH bir birim tarafından bir kabuk krater keşfedildi (Blondi ve onun soyunu, Wulf olduğu düşünülmektedir). Stalin Hitler ölmüştü inanan ihtiyatlı oldu, ve halka bilgi salınımını kısıtlı. Hitler ve Braun kalıntıları defalarca gömülü ve Magdeburg yeni bir tesise Berlin ünitenin tehcir sırasında SMERSH tarafından mezardan bulundu. organları, propaganda bakanı Goebbels, eşi Magda ve onların altı çocuğundan kömürleşmiş kalıntılar ile birlikte ön avlunun bir asfalt bölüm altında bir mezara gömüldü. Konumu gizli tutuldu.

Hitler, yakalama kaçmak için kendini gizlemek nasıl göstermek için 1944 yılında Amerika Birleşik Devletleri Gizli Servisi tarafından tasvir
Hitler’in kaderinin çeşitli versiyonları siyasi arzularına göre Sovyetler Birliği tarafından sunuldu. hemen 1945 İlerleyen yıllarda, Sovyetler Hitler’in ölü değildi tutulan, ancak kaçmış ve eski batı müttefikleri tarafından korumalı ediliyordu. Bu, batı otoriteler arasında şüphe oluşturmak için bir süre çalıştı. Nuremberg, Thomas J. Dodd, en ABD deneme avukat başkanı şunları söyledi: “Hiç kimse öldüğünü olduğunu söyleyebiliriz.” Başkan Harry S. Truman, Stalin “Hayır”, açık açık cevap verdi, olsun veya olmasın Hitler ölmüştü Ağustos 1945 Potsdam Konferansında Stalin’e sorulduğunda. Ama Mayıs 1945’te 11 tarafından, Sovyetler zaten bulundu diş kalıntıları Hitler ve Braun adlı vardı Hitler’in diş hekimi, Hugo Blaschke ve onun diş teknisyeni ile teyit. Kasım 1945’te, Dick Beyaz, Berlin (ve arkaya MI5 ve MI6 sonra başının) İngiliz sektöründeki karşı istihbarat sonra baş, onların ajan Hugh Trevor-Roper Sovyet iddiaları çürütecek konuyu araştırmak vardı. Onun bulguları bir rapor halinde yazılı ve 1947 yılında kitap olarak yayınlandı.

1946 yılının Mayıs ayında, SMERSH ajanları Hitler’in ateşli silah hasarı olan iki yanmış kafatası parçaları gömüldü krater kurtarıldı. Bu kalıntılar görünüşe göre onlar yeniden bulundu 1993 yılına kadar Rusya Devlet Arşivleri’nde unutuldu. 2009 yılında DNA ve adli testler Sovyet yetkilileri uzun Hitler’in olduğuna inanılan olan kafatası parçası, üzerinde gerçekleştirilmiştir. Amerikalı araştırmacılara göre, testler kafatası aslında bir kadın ve kafatası plakaları bir araya geldiği en az 40 yaşındayken yaşını yerleştirilen sütür incelenmesi bu olduğunu ortaya çıkardı. Mayıs 1945’te ele olmuştu çene parçaları test edilmemiştir.

1969 yılında, Hitler’in ölümü üzerine Sovyet gazeteci Lev Bezymensky kitabı Batı’da yayınlandı. Bu SMERSH otopsi raporunu dahil, fakat daha önceki dezenformasyon girişimi, Batılı tarihçiler güvenilmez düşündüm.

1970 yılında, KGB tarafından kontrol o zamana kadar SMERSH tesis, Doğu Alman hükümetine teslim edilmesi planlanıyordu. Bilinen bir Hitler mezar sitesi Neo-Nazi türbe haline korkarak, KGB Direktörü Yuri Andropov detaylı mezar grafikler verildi 21 Şubat 1946. Sovyet KGB takımındaki Magdeburg gömülmüş kalıntıları yok etmek için bir operasyon yetkisi verdi. 4 Nisan 1970 tarihinde gizlice “çürüme gelişmiş bir durumda 10 veya 11 organlarının …” kalıntılarını içeren beş ahşap kutular mezardan. kalıntıları iyice sonra küller, Biederitz nehre yakındaki Elbe bir kolu atıldı, yakıldı ve ezildi.

Kızıl Ordu onları bulduğunda Ian Kershaw göre Braun ve Hitler cesetleri zaten iyice yakıldı ve diş çalışma ile sadece bir alt çene Hitler’in kalıntıları olarak tespit edilebilir.

Adolf Hitler’in Gizlenen Tıbbi Sırrı ve Ölüm Nedeni46:07

  • 0 kez izlendi

📝 BU KONUDA SENİ EN ÇOK ŞAŞIRTAN NE OLDU?