BAŞKA BİR VİDEO DAHA? 🎲 RASTGELE İZLE

Bir baba adayı, gebelik sırasında psikolojik değişikliklere maruz kalabilir. Bunun için hiçbir fizyolojik temeli olmamasına rağmen, yine de çok gerçek ve öngörülebilir bir dereceye kadar olduğunu. Özellikle üçüncü trimesterde, yaratıcı çıkış için bir ihtiyaç hissedebilirsiniz, baba adayı. Eğer boya veya kreş süslemeleri veya önümüzdeki doğum karışma bir yolu olarak bir beşiği yapmak isteyebilirsiniz.

Erkekler, kadınların yanı sıra, bir hamilelik için kendi duygusal bagaj yanı sıra mekanik ve gebelik, doğum ve ebeveynlik önemi hakkında kendi çocukluk fantezileri yankıları getirmek. Baba adayı nasıl algıladıkları kendi anne doğrudan bir üst kendisi olma konusunda duygularını etkileyebilir. Bazı erkekler için, baba edememek bir çocuk da kendi erkeklik konusunda artan özgüven duygusu yaratabilir. Tersine, önceki kayıplar ya da kısırlık öyküsü, olsaydı baba adayı kırılgan bir olgu olarak yaşam oluşturulmasını görebilirsiniz.

Yaklaşan babalık de babası ile onunla bir adamın çocukluk ilişkisinin tüm anıları ve duyguları getirmek gibi görünüyor. Bazı açılardan, bir baba olma oğlu olma fikri vazgeçmek anlamına gelir. Aynı zamanda bir baba olmak bir çocuk olarak sahip olduğu deneyimi mutabakat anlamına gelir. Duygular çocuğun doğumdan sonraki aylarda daha gebelik sırasında güçlü olduğu görülmektedir.

En erkek çocukluk sırasında, belki sağlayıcı rolü dışında, babalık fonksiyonları öğrenme konusunda çok az vurgu vardı. 1950’lerde ve 1960’ların başında gelen televizyon ve çizgi film genç bir çocuk taşıma gibi çaresiz ve yetersiz babalar canlandırdı. Kadınlar çocuklarını yetiştirme birincil görevi sahip olarak görüldü.

babalar-to-be için, hiçbir içsel gerçeklik var – hiçbir fiziksel değişiklik hissetmek için. Sen gebeliği yaşayan onun duyguları hakkında eşinizin raporlarına güvenmek zorundadır. fetal hareket açıktır belki kadar büyüyen bir çocuk olarak fetusun algılayacaktır ve sık sık bu gebelik yedinci aya kadar oluşmaz. Prenatal ziyaretlerine katılım gebelik gerçeklik bilincini artırmak için bir yol olabilir. Bir ultrason çalışması gösterilir Eğer bebeğinizin varlığından görsel onay olacak çünkü, ultrason görüntüleri inceleyen paha biçilmez bir deneyim olabilir.

Gebelik bile önceden çocuğu vardı bir adam güçlü duygular ortaya çıkarabilir. O zaten onun sahip çocukların yanı sıra, o yüzleri artan sorumluluk olmuştur babanın tür düşünmek için bir fırsat sağlar. baba-olmak durumunda onun öncesinde babalık deneyimi gurur ve yeni çocuk isteniyorsa, o yeni gebelik hakkında son derece mutlu hissedebilirsiniz.

Bir adam endişeleri, korkuları, ve onun ortağının hamilelik hakkında belki kararsız duygular olduğunu açıkça itiraf etmesi zor olabilir, ancak bu duygular neredeyse evrenseldir. Çalışmalar gebelikle ilgili fiziksel belirtileri (duygusal ya da psikolojik kökeni olan) on erkek birden fazla dışarı psikojenik sahip olacağını gösteriyor. Bu belirtiler gebeliğin ikinci üç aylık dönem başında görünür eğilimindedir. Ayrıca anksiyete ve depresyon artış duygular olabilir.

Siz ve eşiniz arasındaki ilişki de bakış açısıyla derin değişiklikler geçirebilirler. Daha önce, eşinizin reaksiyonlarda öngörülebilirlik duygusu vardı olabilir, ama onun tepkiler hamilelik sırasında önemli ölçüde değişebilir. Ayrıca vücudu oranlarda değişiklikler yanı sıra, onun değişen cinsellik konusunda önemli duygular olabilir. Eğer babalık eklenen sorumlulukları hakkında duyguları ile güreş yaparken, karınız ekstra bakım vermek zorunda kalabilirsiniz. Bu genişletilmiş ailesi sık sık destek sağlamak için hazır değil bizim kültürümüzde, özellikle doğrudur.

preganancy sırasında meydana ortak psikolojik değişiklikleri anlamaya hamileler ve hamile babalar hem kendilerini hem daha iyi eşleri anlamanıza yardımcı olacaktır. Bu anlayış sadece hamilelik sırasında duygusal geçişler kolaylığı değil, aynı zamanda anne ve baba arasındaki ilişkiyi derinleştirmek olamaz.

Bu bilgiler bilgilendirme amaçlıdır sadece olduğunu. BT tıbbi tavsiyelerde bulunmak AMACI DEĞİLDİR. Ne Tüketici Rehberi (R) Editörler, Yayınlar Uluslararası Ltd, yazar ne de yayıncı okuma kaynaklanan ilaç herhangi bir tedavi, prosedür, egzersiz, diyet modifikasyonu, eylem veya uygulamadan herhangi olası sonuçları için sorumluluk almak veya bilgi aşağıdaki Bu bilgi içerdiği. Bu bilgilerin yayınlanması tıp pratiğini teşkil etmez ve bu bilgilerin hekim veya diğer sağlık kuruluşu tavsiyesi yerine geçmez. tedavinin herhangi bir kurs gerçekleştirmeden önce, okuyucu kendi doktor veya diğer sağlık kuruluşu tavsiyesi aramak gerekir.

Gebelik büyüme, değişim, zenginleşme ve meydan dolu bir deneyimdir. Bir kaç anne olma konusunda korkularını ve beklentilerini yüzleşmek ve kendi ebeveynlik tarzı belirlemek başlarken size bir zamandır. Yaklaşan ebeveynlik anne ve baba her ikisi de psikolojik değişikliklere neden olur.

Aşağıdaki bölümlerde, gebeliğin farklı aşamalarında meydana gelen normal psikolojik değişiklikleri anlamanıza yardımcı olacaktır. Eğer günlük yaşamda veya ilişkilerle engellemesini psikolojik sorunlar yaşıyorsanız, doktorunuzla konuşun ve yardım almak. Gebelik gibi büyük bir yaşam değişikliği göz önünde bulundurarak bu değişiklikler normaldir, endişelenmeyin. Aşağıdaki bölümlerde, sen de dahil olmak üzere ortak değişiklikleri tanımlamak için öğreneceksiniz:

Birinci Trimester Psikolojik Değişiklikler ilk trimesterde gerçekleşiyor değişiklikleri görmek mümkün olmayabilir, ama onlar önemlidir. Bu süre zarfında, bazı yeni anneler yeni bebeği kaybetme konusunda kaygı duygusu ile dolu olabilir. Bu korkular, yersiz olsa da, tamamen normaldir. Birçok duygular hakkında okumak fetal gelişim bu kritik dönemde kadınlar deneyim olduğunu.
stres ve ilk trimester anksiyete kez İkinci Trimester Psikolojik Değişiklikler ikinci trimesterde duygusal değişimler başlar geçti. Bu süre içinde duygular genellikle daha az yoğun olacak olsa da, onlar eşit olarak rahatsız edici olabilir. Birçok anne bilinçli onların bebeği desteklemek için koyarak ağırlığı hakkında hissetmeye başlar ve bu duygular, düşük benlik saygısı yol açabilir.
Üçüncü Trimester Psikolojik Değişiklikler üçüncü trimester, kadınlar doğum bekliyorlar ve önemli fiziksel değişiklikler ile başa çıkma. bebek kaybetme korkuları genellikle bu noktada kayboldu olsa da, yeni bir kaygı yerini alıyor – Bebeğin geliş korkusu. Ayrıca, emek ve doğum ile ilgili kaygılar gebeliğin son üç ayında da yaygındır.
Düşler Gebelikte Birçok kadın yeni bir anne olarak doğum, yenidoğan bebek ve hayat hakkında garip rüyalar yaşarsınız. Bu bölümde, hamile kadınlar tuzak ya da saldırıya olma konusunda bebeğin cinsiyeti ile ilgili hayalleri ve kabuslar da dahil olmak üzere sahip daha yaygın rüyalar bazı anlatacağım. Biz de bu rüyalar ne anlama geldiğini anlamalarına yardımcı olmak için çalışacaktır.
hamile kadınlar büyük fiziksel ve duygusal değişimler yaşanıyor aynı zamanda Baba Psikolojik Değişiklikler, bekleyen babalar da duygusal değişiklikler geçiyor. Bazı babalar hamilelik sırasında dışarı sol hissedebilirsiniz veya ebeveyn kabiliyetleri hakkında endişeli haline gelebilir. Biz bu ortak korkuları koşmak ve onlarla başa çıkmak için bazı öneriler sunacaktır.
Hamilelik sırasında kadınların meydana özgü duygusal değişiklikler hakkında öğrenme başlamak için, ilk trimesterde ne olduğunu öğrenmek için bir sonraki sayfaya gidin.

Birinci Trimester Psikolojik Değişiklikler

Çoğu insan tüm gebeler parlayan ve mutlu olduğuna inanıyoruz. Gerçek şu ki kadınlar ilk trimesterde başlayarak, hamilelik sırasında birçok duygular tecrübe olmasıdır.

Zihin-Beden Etkileşimleri Anne-to-be
tüm gebelikler bazı genel benzerlikler olmasına rağmen, her gebelik özeldir. senin beden imgesi kaymalar, senin hormon değişiklikleri ve tüm hamilelik benzersiz yapmak için birleştirir kültürel baskılar ve beklentiler karşı tutumunuz.

Hamileliğin fiziksel yerlerinden her biri, gebelik söz konusu kısmının sizin algı etkileyen spesifik psikolojik sorunlar eşlik eder. Hamilelik planlı ve diledi eğer Örneğin, siz ve eşiniz hiç şüphesiz sen gebe olan haberlere sevinç ve beklenti ile cevap verdi. Gebelik beklenmedik olsaydı, başlangıçta bu konuda karışık duygular olabilir.

beden ve zihninizi arasındaki etkileşimler hamileliğiniz boyunca meydana gelir. Örneğin, yaşam veya ilk trimesterde (üç ay) meydana bulantı bazı katkıda bulunabilir hamile olma konusunda olumsuz duygular stres yüksek düzeyde. Ve bulantı ve kusma Hamilelik konusunda hevesli daha az hissettirmek olabilir.

Aslında bazı fiziksel hastalıkların azaltabilir olumlu bir görünüm sağlamak için çalışıyor, çünkü hamilelik sırasında zihin ve beden arasındaki bu etkileşimin hatırlamak önemlidir.

Birinci Trimester
Eğer hamile olduğunu biliyoruz kez çok sayıda psikolojik değişiklikler meydana gelir. Eğer gelecek hafta için diğer insanlara herhangi bir farklı görünmüyor olsa da, siz başında bir dizi değişiklik hissetmeye başlar. Hızla değişen duygusal durumu da bunlardan biridir. Her zamanki duygusal yüksek ve alçak şu anda büyütülmüş ve bu ilk gebelik ise, bu duygular sizi şaşırtmak olabilir. normalde gözyaşları sizi kışkırtmak zahmet ya kendiniz ya da umurumda o da depresif ya da kızgın hale gelmesine neden olmaz Durumlar.

Bu ani duygusal hali diğerlerine oranla bazı kadınlarda daha belirgindir. Bu kişilik yapısı, karşılaştığınız stres tür ve aldığınız duygusal destek, yanı sıra vücuttaki hormonal değişikliklere bağlıdır.

düşük riski ilk trimesterde yüzde 20 yaklaşımlar olduğundan, gebelik devam edip etmeyeceği konusunda endişe olabilir. Bir önceki düşükte olduysa, bu artan stres ve anksiyete zamanıdır.

bir arkadaş ya da danışman konuşurken anksiyete ve gerginlik hissi önemli ölçüde gün-gün faaliyetleri ile müdahale görünür, özellikle bu zamanda çok yararlı olabilir. Ayrıca, geri kalanı daha iyi hissetmenizi sağlar, çünkü ilk trimesterde kadar dinlenme olabildiğince almak için denemek için önemlidir. Hayatınızda stres bir sürü varsa, mümkünse, onu değiştirmek veya onunla baş edebilmek için bazı gevşeme tekniklerini öğrenmek girişimi isteyebilirsiniz. Meditasyon ve yoga iki faydalı rahatlama teknikleri vardır.

Gevşeme teknikleri hamileliği boyunca bekleyen anne faydalanmaya devam edecektir. İkinci trimesterde meydana değişiklikleri hakkında bilgi edinmek için bir sonraki sayfaya gidin.

Bu bilgiler bilgilendirme amaçlıdır sadece olduğunu. BT tıbbi tavsiyelerde bulunmak AMACI DEĞİLDİR. Ne Tüketici Rehberi (R) Editörler, Yayınlar Uluslararası Ltd, yazar ne de yayıncı okuma kaynaklanan ilaç herhangi bir tedavi, prosedür, egzersiz, diyet modifikasyonu, eylem veya uygulamadan herhangi olası sonuçları için sorumluluk almak veya bilgi aşağıdaki Bu bilgi içerdiği. Bu bilgilerin yayınlanması tıp pratiğini teşkil etmez ve bu bilgilerin hekim veya diğer sağlık kuruluşu tavsiyesi yerine geçmez. tedavinin herhangi bir kurs gerçekleştirmeden önce, okuyucu kendi doktor veya diğer sağlık kuruluşu tavsiyesi aramak gerekir.

emosyonel stres ve birinci trimester anksiyete sonra, ikinci trimesterde daha hafif bir ruh hali bekleyebilirsiniz, ancak bekleyen anneler için gelebilir sorunlar hala vardır.

İkinci trimester (ay altıya kadar dört) sırasında, genel refahı duygusu geliştirir. Düşük yapma korkusu genellikle kayboldu ve ilk trimester fiziksel rahatsızlıkları azalmıştır.

İkinci trimesterde en ezici olay fetal hareket sırasında ortaya çıkar. ilk kez anneler, bu genellikle yaklaşık 20 hafta meydana gelir. bu ikinci veya daha sonraki bir çocuk olup olmadığı biraz daha erken ortaya çıkabilir.

Psikolojik, eşiniz üzerinde artan bağımlılığını hissetmeye başlayabilir. Sen her zamankinden daha fazla ihtiyaçları var ve eşiniz, mevcut ilgi ve değişim bu süre içinde size destek mümkün olacak olup olmadığı hakkında endişe olabilir.

pelvik bölge artışa ikinci trimesterde, hem vajinal yağlama ve kan akışı sırasında. Bu değişiklikler, artı ilk trimester bulantı ve meme hassasiyeti azalan, eşinizle seks yapmak arzu artırabilir. O hala çekici gördüğü takdirde sen merak edebilir. Özellikle bu ağırlık bilinçli bir toplumda bazı kadınlar ve erkekler, unattractiveness ile ilişkilendirmek kilo alımı. Bu konuda birbirinizle konuşmaya siz ve eşiniz ikinci trimesterde sağlıklı bir cinsel yaşam keyfini, böylece korkuları ve yanlış pek çok hafifletmeye yardımcı olmalıdır.

bekleyen annenin vücut olarak hızla değişebilir, bu nedenle duygularını yapmaya devam ediyor. Üçüncü trimesterde meydana değişiklikleri öğrenmek için bir sonraki sayfaya gidin.

Bu bilgiler bilgilendirme amaçlıdır sadece olduğunu. BT tıbbi tavsiyelerde bulunmak AMACI DEĞİLDİR. Ne Tüketici Rehberi (R) Editörler, Yayınlar Uluslararası Ltd, yazar ne de yayıncı okuma kaynaklanan ilaç herhangi bir tedavi, prosedür, egzersiz, diyet modifikasyonu, eylem veya uygulamadan herhangi olası sonuçları için sorumluluk almak veya bilgi aşağıdaki Bu bilgi içerdiği. Bu bilgilerin yayınlanması tıp pratiğini teşkil etmez ve bu bilgilerin hekim veya diğer sağlık kuruluşu tavsiyesi yerine geçmez. tedavinin herhangi bir kurs gerçekleştirmeden önce, okuyucu kendi doktor veya diğer sağlık kuruluşu tavsiyesi aramak gerekir.

İkinci trimesterde sonra, anne adaylarının hem fiziksel hem de duygusal olarak, doğum için hazırlık başlar.

Üçüncü trimesterde beklenti zamanıdır. Yakında dokuz ay sona erecek ve bebeğiniz doğmuş olacak. İlk kez anne genellikle doğum sancısı ve doğum ile ilgili kaygı ve endişelerini artırdı. genellikle gebeliğin yedinci veya sekizinci ayda başlamış Hazırlanan doğum sınıfları, anne-olmasını bekledikleri neler yapabileceğiniz hakkında eğitmek için çok faydalıdır.

Genellikle üçüncü trimesterde geldi zaman, gebelik ile ilgili herhangi bir kararsız duygular çözüme kavuşturuldu. Bu süre zarfında, çok özel hissedebilirsiniz. Eğer infertilite ile zorluk vardı varsa, hamilelik olağan önemi daha alabilir.

üçüncü trimesterde, bebek kendi bir kimliği almaya başlar. Şu anda kreş kurmak ve çocuğunuz için bir isim hakkında son kararı verebilir.

Bazı insanlar bir hürmetkâr bir şekilde hamile bir kadın davranın. Onlar ona kalabalık bir odada bir sandalye ya da kalabalık bir otobüste koltuk sunabilir. Ancak, bu deferensiyal tedavi yanı sıra bazı olumsuz yönleri vardır. Bazı insanlar profesyonel çalışabilmesi için hamile kadının kabiliyeti azalır inanıyoruz. Hala ev dışında çalışıyorsanız, bu karşı karşıya kalabilirler.

Ayrıca, birçok ilk kez anneler arkadaşları teslim tarihi yaklaşırken giderek endişeli hale rapor ve size kendinizi iyi hissediyorum yeniden temin arkadaşları gerek bulabilirsiniz. Bir gebelik yoluyla olmuştur meslektaşım ve devam eden çalışma ile konuşurken özellikle yararlı olabilir. onun çalışma durumu ile nasıl başa o sizinle paylaşmak olabilir.

Eğer komplikasyon riski değilse, muhtemelen teslim tarihine kadar çalışmaya devam edebilirsiniz. böylece mali, sağlık yardımları, ve – Ama birçok diğer faktörler bu kararı etkiler. Kendi ihtiyaçlarına dayalı karar vermek. Birçok kadın son ödeme tarihine kadar çalışır. Diğerleri çocuklarının doğmadan önce onlar kendi istihdam bazı geçiş zaman istiyorum bulabilirsiniz.

Nasıl Üçüncü trimesterde fiziksel sınırlamaları hakkında hissediyorum endişelerinizi ve annelik yaklaşan ilgili duygu bir yansımasıdır. İlk kez anne emek başlayacak ne zaman bilecek konusunda kaygı büyük bir anlaşma var. önceki çocuk vardı kadınlarda, Braxton Hicks kasılmaları reel işgücü başladığında onlar da bilmiyor olabilir o kadar güçlü olabilir.

Bu süre zarfında, eşinizle, aileniz ve arkadaşlarınız ekstra dikkat gerekebilir. seks sürücü iyi bir ebeveyn olmak için yetenek konusunda güvence yanı sıra, yine azaldı, özellikle eğer, fiziksel görünümü ile ilgili güven gerekebilir.

Şimdi onu uyanma saatlerinde hamile annenin başına psikolojik değişiklikler gezinmek için gerekli araçları var. hamile kadınlar yaşadıklarını ortak hayalleri keşfetmek için bir sonraki sayfaya gidin.

Bu bilgiler bilgilendirme amaçlıdır sadece olduğunu. BT tıbbi tavsiyelerde bulunmak AMACI DEĞİLDİR. Ne Tüketici Rehberi (R) Editörler, Yayınlar Uluslararası Ltd, yazar ne de yayıncı okuma kaynaklanan ilaç herhangi bir tedavi, prosedür, egzersiz, diyet modifikasyonu, eylem veya uygulamadan herhangi olası sonuçları için sorumluluk almak veya bilgi aşağıdaki Bu bilgi içerdiği. Bu bilgilerin yayınlanması tıp pratiğini teşkil etmez ve bu bilgilerin hekim veya diğer sağlık kuruluşu tavsiyesi yerine geçmez. tedavinin herhangi bir kurs gerçekleştirmeden önce, okuyucu kendi doktor veya diğer sağlık kuruluşu tavsiyesi aramak gerekir.

Hamilelik sırasında size çok daha savunmasız belli korkular ve kaygılar olduğunu fark edebilirsiniz. Örneğin, hamile kadınlar genellikle bedensel zarar olasılığı hakkında daha endişeli. Böyle bir araba sürme veya spor yapan olarak, verilen durumlar normalde bazı anksiyete tetikleyebilir almak. Bu kaygılar hayalinizdeki görünebilir. Rüyalar da korkuların gerçekçi temsilleri olabilir ya da gerçeküstü kabus şeklini alabilir. üzüntülerin hakkında hayal normaldir ve gün boyunca onlarla başa çıkmak için yardımcı olabilir. rüyalar o-ya da yaşamı temsil bebek doğduktan sonra o olacak gibi olmadığını güvence olabilir.

temalar ilerleme Hamileliğiniz boyunca rüyalarında ortaya çıkabilir. Gebelik ve bebekler hakkında rüyalar, genellikle ilk trimesterde başlar. Bir anne olarak yeni rolü hakkında belirsizlikler bebeğiniz için düzgün bakım için yetersizlik ile ilgili rüyalarında görünebilir. Bu tür rüyalar normal.

Hamile kadınlar sıklıkla sıkışıp olmanın hayal ve birçok yönden bu geleceğe dair korkuları ve endişeleri doğrudan temsilidir. Eğer ev dışında çalışmış, özellikle eğer bir bebek dış çıkarları devam etmek için yeteneğini etkileyecek olan nasıl korkmuş olabilir.

Birçok anne-to-be bir cinsiyet ya da başka bir çocuk sahibi olma konusunda hayal. Bu rüyalar, belirli bir seks bir çocuk için tercihinizi yansıtabilir.

rüyalarda başka bir ortak tema bir çocuk arıyor ya da bir çocuk kaybetti. Çocuğunuzun teslim tahmin başladığınızda bu rüyalar genellikle gebeliğin sonuna doğru ortaya çıkar. Bunlar bebeğinizin sağlığı konusunda endişelerinizi yansıtabilir. Eğer doğum ve göbek kordonu kesildiğinde – ve bir anlamda, bir kayıp meydana üzeredir.

Assault saldırıya ya da yaralanan edilmesi halinde, sonuçları sizin, hem de bebeğinize zarar olabilir endişelerinizi yansıtan, gebelik hakkında hayallerinizdeki oluşabilecek başka konudur. gebelik devam eder ve vücudunuzun büyütür gibi Ayrıca, size tehlikeli bir durumda hızlı bir şekilde tepki mümkün olmayacaktır endişe olabilir.

Hamile bir kadın ile uğraşmak zorunda saldırı hakkında belki başka kaygı vücudunun üzerinde kontrol kaybı. Açıkçası, hamilelik sırasında vücudunuzun değişikliklerin kontrolünde değildir. Özellikle ilk kez anne için, saldırı ile ilgili bu rüyalar emek ve doğum gibi ne olacağı konusunda korkularını yansıtıyor olabilir. Sonra da, rüyalar vücudunuzun içinde küçük yabancı hakkında duygularınızı yansıtıyor olabilir.

Bu korkutucu rüyalar normaldir ve size endişe etmemesi gerektiğini unutmayın. sevgi içinizde bebek için hissediyorum çünkü Aslında, hayallerinizdeki yansıtıldığı gibi onun kırılganlığına ilgili kaygılar, tüm olağandışı değildir.

Hamile kadınlar duygular geniş bir yelpazede deneyim, ama bekleyen babalar da kaygıları kendi payı var. babalar-to-be başına gelebilecek duygusal değişiklikler hakkında bilgi edinmek için bir sonraki sayfaya gidin.

Bu bilgiler bilgilendirme amaçlıdır sadece olduğunu. BT tıbbi tavsiyelerde bulunmak AMACI DEĞİLDİR. Ne Tüketici Rehberi (R) Editörler, Yayınlar Uluslararası Ltd, yazar ne de yayıncı okuma kaynaklanan ilaç herhangi bir tedavi, prosedür, egzersiz, diyet modifikasyonu, eylem veya uygulamadan herhangi olası sonuçları için sorumluluk almak veya bilgi aşağıdaki Bu bilgi içerdiği. Bu bilgilerin yayınlanması tıp pratiğini teşkil etmez ve bu bilgilerin hekim veya diğer sağlık kuruluşu tavsiyesi yerine geçmez. tedavinin herhangi bir kurs gerçekleştirmeden önce, okuyucu kendi doktor veya diğer sağlık kuruluşu tavsiyesi aramak gerekir.

Anne Karnındaki Bebeğin Tekmelerini Kendi Karnında Hisseden Babalar02:09

  • 0 kez izlendi

📝 BU KONUDA SENİ EN ÇOK ŞAŞIRTAN NE OLDU?