BAŞKA BİR VİDEO DAHA? 🎲 RASTGELE İZLE
Alain de Botton, (1969 20 Aralık doğumlu) İsviçre doğumlu, İngiltere merkezli filozof, yazar ve televizyon sunucusu olduğunu. Onun kitapları ve televizyon programları günlük hayata felsefenin alaka vurgulayan çeşitli çağdaş konu ve temalar tartışılmıştır. 23, o iki milyon kopya satmaya devam etti Love Denemeler (1993) yayınladı. Diğer bestseller Proust Your Life (1997), Durum Anksiyete (2004) ve Mutluluk Mimarlık (2006) Nasıl Değiştirebilir bulunmaktadır.

2008 yılında Hayat Okulu kurucuları ve daha sonra o yıl İngiliz Mimarlar Kraliyet Enstitüsü (RIBA) Fahri Üyesi olarak atandı.

O 2009 yılında Yaşayan Mimarlık kurucularından ve 2015 yılında bu iş için, “Schopenhauer Bursu”, Melbourne Yazarlar Festivali yıllık yazarlar ödülüne layık görülmüştür.

2011 yılında, de Botton Kraliyet Edebiyat Derneği (FRSL) bir Fellow olarak seçildi.

O Zürih doğumlu, İskenderiye, Mısır doğumlu ve Nasır altında (Yahudi toplumun geri kalanı ile birlikte) atıldı Jacqueline (Burgauer doğumlu) ve Gilbert de Botton, oğlu. Gilbert yaşamak ve o bir yatırım şirketi Global Varlık Yönetimi kurucuları İsviçre’de çalışmak için gitti; Ailesi 1999 de Botton en İsviçre doğumlu anne £ 234 milyon değerinde olduğu tahmin edilen Aşkenaz, ve babası Castilla León Boton kentinde bir Sefarad Yahudi bir aileden oldu.

De Botton ataları Abraham de Boton arasındadır. De Botton en babaannesi Yolande Harmer oldu. O bir kız kardeşi, Miel vardır ve onlar laik yetişmesi aldı. Alain Fransız ve Alman konuşan getirildi İsviçre’de hayatının ilk on iki yıl geçirdi.

O İngilizce, onun ana dili haline Ejderha Okulu, Oxford bir yatılı okula, gönderildi. utangaç bir çocuk gibi kendini nitelendiren o (1991 o Geçmiş (1988-1991) okumak ve daha sonra King College London Felsefe alanında yüksek lisans (MPhil) tamamlanmış Gonville ve Caius College, Cambridge, kadar gitmeden önce, Harrow School adlı okulda bindik -1992). Harvard Üniversitesi’nde Fransız felsefe doktora için çalışmaya başladı, fakat genel halk için kitap yazmak için bu araştırmayı vazgeçti.

De Botton karışık yanıt çeşitli biçimlerde yazmıştır. Kitaplarının olumlu eleştiriler o daha geniş bir kitleye daha erişilebilir edebiyat, felsefe ve sanat yaptığını doğruluyor.

Olumsuz yorumlar Botton eğilimi de bariz ifade etmek ve azametli ve eksik odak olarak onun kitaplarından bazılarını karakterize iddia ediyorlar.

De Botton, kendi deneyimlerini ve fikirlerini sanatçılar, filozoflar ve düşünürler olanlar ile iç içe olduğu denemelerin kitap yazmıştır. Bunlar günlük yaşamın bir “felsefe adı olmuştur.

ve sevgilinin dışına düşen süreci ile Botton fırsatlar de, 1993 yılında yayınlanan ilk romanı, (ABD’de On Love başlıklı) Love Denemeler, içinde. 2010 yılında, Love Denemeler romantik komedi My Last Five Girlfriends yönetmen Julian Kemp tarafından filme uyarlandı.

1997 yılında Proust hayatı ve Marcel Proust eserleri dayalı, hayatınızı değiştirebilir nasıl, ilk non-fiction kitap yayınladı. Bu ABD ve İngiltere’de hem de bir bestseller oldu.

Bu kitabın başlığı Boethius bir alegorik figür onun yaklaşan yürütülmesine kadar olan dönemde onu teselli olarak felsefe göründüğü Felsefe Boethius en Teselli, bir referans 2000 yılında Felsefe tesellisiyle izledi. Felsefe tesellisiyle yılında de Botton gibi Epicurus, Montaigne, Nietzsche, Schopenhauer, Seneca ve Socrates gibi filozofların öğretileri, modern gündelik sıkıntılardan nasıl uygulanabileceğini göstermek için çalışır. kitap hem övgü hem felsefeye terapötik yaklaşım için eleştirilmiştir.

Mutluluk (2006) Mimarlık, mimarlık güzellik doğasını tartışır ve birey ve toplum refah ve genel memnuniyet nasıl ilişkili olduğunu. insanlar nadiren buna özellikle dikkat rağmen mimari, her gün insanları nasıl etkilediğini diye tanımlıyor. Kitabın önemli bir bölümü insan kişilik özellikleri mimarisine yansıtılır anlatılır. Özellikle İngiltere’de, modernist mimari savunan ve konut sözde yöresel mimariye azarlayarak biter. doğanın copybook gelen sevindirici bir şekil veya etkileyici bir çizgi ödünç olsa “en iyi modern mimari,” diye savunuyor, “doğaya bir ayna kadar tutmaz. Bu olanakları özlemleri dile verir ve önerir. soru olmadığı değildir aslında bir Le Corbusier evde yaşamak istiyorum, ancak birinde yaşamak istiyorum kişinin tür olmak isteyip istemediğinize. ”

Zevkler ve Work (2009) Acıların yılında de Botton muhasebe, roket bilimi ve bisküvi imalatı dahil on farklı işler, bir anket üretti. Kitap, anlatı non-fiction bir parça, iki yüz orijinal görüntüleri içerir ve iş modern dünyanın güzelliğini, ilgi ve zaman zaman korku kilidini amaçlamaktadır.

Botton cevap de o hissetti olup olmadığı hakkında bir soruya yanıt olarak, bir yazar olmak “çekti”:

insanlar Diğerleri gibi vb teşviki, kaza ve şanslı bir mola, vb bir arada sonuçlarını sonuna kadar eğilimindedir nereye yüzden bazı kapılar açıldı ve bazı kapılar kapalı çünkü yaptığım gibi, benim kariyer oldu düşünüyorum. Sen, belirli bir noktada ben filmin belgesel yapmak büyük olacağını düşündüm biliyorum. Eh, aslında, ben bu son derece sert ve yapmak çok pahalı olması ve ben gerçekten uzak Şuna mücadele tutmak için cesaret yoktu bulundu. Üniversite sistemi farklı olsaydı başka bir çağda, ben, bir üniversitede akademik olmuş olabilir. Bu yüzden tüm yeteneklerini ve ne dünyanın zaman içinde bu noktada sunabilir arasındaki en uygun bulmaya çalışırken ilgili.

2009 yılı Ağustos ayında, de Botton, Heathrow Havaalanı’nda “yazar-in-residence” görevine BAA, havaalanı yönetimi şirketi tarafından İngiliz edebiyat ajanları arasında reklamı bir yarışma, cevap verdi. katılan sonrası Terminal 5 bir masada oturmuş ve bir hafta boyunca geliş ve yolcuların gidişat hakkında yazılı edilir. De Botton usulüne uygun pozisyona atandı. Sonuç kitabı Botton de ayrıca zevk ve İşin Sorrows çalışmış kiminle belgesel fotoğrafçısı Richard Baker tarafından fotoğraflar yer alıyor Eylül 2009 yılında Profil Kitaplar tarafından yayımlanan kitap, havaalanında Haftada oldu.

2012 yılı Ocak ayında, de Botton onlara inanmıyorum olanlar için dinler yararları hakkında, Ateistler için Din yayınladı. De Botton koydu: “Bu, çok karmaşık dinler sonunda olduğu bana açık ilginç ve onlara inananlara sadece terk edilmesi akıllıca vesilesiyle var”. Nisan 2012’de, onun kurumsal, Hayat Okulu tarafından yayınlanan duygusal yaşam konularında altı kitap bir dizi Seks, tek hakkında daha fazla bilgi düşünün nasıl yayınladı.

Ekim 2013 yılında ortak yazılı Avustralyalı-İskoç sanat tarihçisi John Armstrong ile Tedavi olarak Art yayınladı. Tedavi olarak sanat savunuyor “günlük hayatın gerilimleri ve karışıklıkları yönetmeye teklif ipuçları” Sanat belli harika eserler.

Şubat 2014 yılında, de Botton, onun ondördüncü kitabı olarak adlandırılan bir başlık yayınlar: çeşitli kaynaklardan derlediğimiz “News Kullanım Kılavuzu”, 25 haberlerin prizmasından inceledi Modern zihniyet haberleri, etkilerinin bir çalışma, , de Botton detaylı analizler hangi. Kitap Durumu Anksiyete çıktı modern medyanın de Botton en analizler daha fazla titizlik ile araştırır.

De Botton birkaç İngiliz gazeteleri için yazı yazmak için kullanılan ve 1998 yılından 2000 yılına kadar, Independent on Sunday için düzenli bir sütun yazdı. O ders vermeye yoğun seyahatleri ve eserleri dayalı televizyon belgeselleri yapan kendi yapım şirketi, Seneca Productions vardır. TED konferanslarında dersler vermiştir. 2011 yılı Temmuz ayında, o “Ateizm 2.0”, aynı zamanda bağlantı, ritüel ve aşkınlık için insan ihtiyacı barındıran ateizm bir fikir hakkında Edinburgh konuştu. 2009 yılı Temmuz ayında, o başarısızlık ve başarı ve sorular bu iki yargıları altında yatan varsayımları felsefesi hakkında Oxford Üniversitesi’nde konuştu.

The School of Life
2008 yılından itibaren de Botton projesi Hayat Okulu olan – Londra, Paris, Amsterdam ve Melbourne merkezli ve bir yerine bir hayat sürmek için nasıl talimat sunmayı hedefleyen yeni bir kültür kuruluş. Metkere.com de Botton ile yaptığı bir röportajda şunları söyledi:

Fikir geleneksel üniversiteler meydan ve hayata karşı yönlendirerek, bilgi yeniden ve uzak bilgisinden kendi iyiliği için olduğunu. kültür yardımıyla canlarını kurtarmak için yön ve bilgelik duygusu: mütevazı bir şekilde, hep düşünüyorum onlara gereken üniversiteler insanları vermeye çalışıyor bir kurum var.

önde gelen çağdaş mimarlar kullanarak İngiltere’de evlerin bir dizi oluşturmak için – 2009 yılının Mayıs ayında, de Botton “Yaşayan Mimarlık” adında yeni bir mimari proje başlattı. Bunlar Peter Zumthor, MVRDV, JVA, NORD ve Michael ve Patti Hopkins bulunur. ilan edilecek en son ev Turner ödülü kazanan sanatçı Grayson Perry ve mimarlık firması FAT arasında bir işbirliği olduğunu. Evler genel halka kiraya. kitabında mimarisine Mutluluk Mimarlık onun teorik çalışmanın pratik devam bir görev – De Botton, Yaşayan Mimarlık kreatif direktörü ve başkanı, iyi çağdaş mimarinin takdir geliştirmeyi amaçlamaktadır. 2009 yılı Ekim ayında, mimarlık yaptığı hizmetler tanınması, İngiliz Mimarlar Kraliyet Enstitüsü (RIBA) fahri adam atandı.

eserinde, Sanat olarak Terapisi dayalı özel sergiler için içeriğe katkıda – Amsterdam Rijksmuseum, Melbourne National Gallery of Victoria ve Toronto Ontario Sanat Galerisi – 2014 yılında, de Botton üç müze tarafından davet edildi. De Botton ve meslektaşı John Armstrong Rijksmuseum boyunca sergiler sloganlar ve yorum taşıyan Hollandalı Grafik sanatçı, Irma Boom tarafından tasarlanan geniş Post-it tarzı etiketleri üzerinde düzenlenmiş başlıkları, takılmış.

De Botton belirten zor babasıyla ilişkisini tarif etti: “. Ben ilk en çok satanlar sattı (ve bir milyon dolar babam için fıstık idi) o etkilendim değildi ve kendi kendime yapmak için neler olup bittiğini merak zaman” Babası öldüğünde de Botton kendi gelir kendi faaliyetleri (kitap satışları, konuşma nişan, iş danışmanlığı, Hayat Okulu) den sadece türetilmiştir diyor rağmen, ailesi, büyük bir güven fonu bırakıldı. Alain üvey annesi Janet de Botton sanat ve rekabet köprü oyuncunun önemli bir destekleyicisidir. De Botton Londra’da yaşıyor.

2014 yılının Ağustos ayında, de Botton bu konuda Eylül ayında referanduma run-up İskoç bağımsızlığına karşı Guardian bir mektup imzalayan 200 kamu rakamlar biriydi.

Başarmak için Uğraşacağımız Şeyleri Doğru Seçiyor Muyuz?16:52

  • 886 kez izlendi

📝 BU KONUDA SENİ EN ÇOK ŞAŞIRTAN NE OLDU?