BAŞKA BİR VİDEO DAHA? 🎲 RASTGELE İZLE

Brezilya’da suç büyük bir sorun olduğunu, ancak büyük şehirlerde birçok turistik bölgeleri nispeten güvenli olduğunu ve Rio de Janeiro özellikle doğrudur o doğrudur. Rio seyahat Çoğu insan, harika bir suç içermeyen ziyaret var.

Rio turist etkileyen suç en yaygın formları yankesici ve sokak gasp vardır.

diğer bazı Latin Amerika ülkelerinde olduğu bildirilmiştir gibi ekspres kaçırma dışındaki Rio de Janeiro Kaçırma, bir sorun değildir. (Kaçırma Express [Portekiz: sequestro Relampago] bir işveren ya da aile üyesi küçük bir fidye istenen kaçırma bir yöntemdir mağdur onun hesabından para çekmek zorunda kalır bir ATM nöbet, başka bir örnektir.).

bugün ve polis koruması son iki yılda Zona Sul (Copacabana, Ipanema, Leblon, Lagoa, Jardim Botanico) ve Barra da Tijuca önemli ölçüde iyileşmiştir daha Geçmişte, güvenlik riski yüksekti. Rio suç yaşandığı olasılığı azalmış olmasına rağmen bugün hala var. Bu meydana suç çok fırsatçı suç olduğunu söyledi gerekiyor. suçlular daha da kolay ya da yüksek değerli hedefleri olduğunu düşünüyorum bu odaklanmak anlamına gelir. Örneğin, yaşlı, birileri geceleri yalnız yürüyen, ya da kimse takı sürü giyen.

Rio belli bir güvenlik riski dahil var iken, ziyaretçilerin büyük ölçüde birkaç sağduyu kuralları takip ederek riskini en aza indirebilirsiniz.

Primeiro Comando da Capital veya PCC ( “Sermayenin Birinci Komutanlığı”), bir 2012 Brezilya hükümeti raporunda, cezaevinde olan 6.000 kişiden 13.000 üye, bir üye ile en büyük Brezilyalı suç örgütüne göre, olduğunu.

suç örgütü büyük ölçüde São Paulo eyaletinde bulunan ve ülkenin 27 eyalette en az 22 aktif, yanı sıra Paraguay ve Bolivya mesafesindedir. Kuruluşundan bu yana, PCC gibi cezaevi molaları, hapishane ayaklanmaları, uyuşturucu kaçakçılığı ve soygunculuk gibi çeşitli suç faaliyetlerinden sorumlu olmuştur. adı eyalet başkenti Sao Paulo şehrine gelir.

2012 yılında Sao Paulo şiddet dalgası çete polis arasında gayrı ateşkes dökümü aşağıdaki iddia çok sayıda polis memuru olmak üzere 100 kişiden yukarı öldürdü.

PCC São Paulo eyaletinde Piranhão (Büyük Piranha) olarak adlandırılan, Taubaté Cezaevi’nde sekiz mahkumlar tarafından, 31 Ağustos 1993 tarihinde kuruldu. zaman bu durumda en güvenli hapis oldu.

grup bir futbol oyunu sırasında bir araya geldi. Mahkumlar kötü davranış için ceza olarak Piranhão São Paulo kentinden transfer edildi, onların futbol takımı Sermaye Komutanlığı isim verdi.

İlk üyeler do Nascimento Misael “Misa” Aparecido da Silva, Wander Eduardo “Cara Gorda” (Fat Face) Ferreira, Antonio Carlos Roberto da Paixão, Isaías “Esquisito” (Tuhaf) Moreira vardı Ademar “Dafé” dos Santos, Antônio ” bicho Feio Geleião “(Çirkin Beast) Carlos dos Santos, César” Césinha “Augusto Roris da Silva ve José (Küçük César)” “(The Big Jelly) Márcio Felício.

Ayrıca eskiden Suç Partisi olarak sevk edildi PCC, ve 15.3.3 olarak (harf “P” ve eski Brezilyalı alfabesiyle “C” sırasını takip), amaçlayan, net bir siyasi gündem ile kuruldu “111 mahkumun ölümünün intikamını” 2 Ekim 1992 Carandiru katliam, São Paulo Devlet Askeri Polis artık soyu tükenmiş Casa de Detenção baskın zaman (çok kurbanlarını “São Paulo cezaevi sistemi içinde, baskıya karşı mücadele” ve büyük hapishane) ve bu süreç içinde kendi 9 pavyonu öldürdü mahkumlar.

grup, temsil söyleyerek, Çin taititu ( “yin yang”), kendi amblemi olarak sembol kullanımı yapılmış “bilgelik ile iyi ve kötü dengelemek için bir yol.” 2001 yılının şubat ayında, Idemir “Sombra” (Gölge) Carlos Ambrósio o 16 mahkumların öldürüldüğü 29 São Paulo eyalet cezaevlerinde cep telefonu, eşzamanlı isyanları, koordine örgütün en önemli lideri oldu. olarak da adlandırılır “Sombra”, “baba,” PCC genel komut için bir iç mücadele suç hizip beş üyeleri tarafından beş ay sonra Piranhão üzerinde dövülerek öldürüldü. PCC başka suç örgütüne, Rio de Janeiro’nun Comando Vermelho ile ittifak sorumlu “Geleião” ve “Césinha,” önderlik etti.

tutuldukları Bangu Hapishanesinden Geleião ve Cesinha, kamu binaları yönelik şiddet saldırıları koordine etmek gitti. PCC başka ılımlı akım tarafından kabul radikaller, hapishane sisteminin yetkilileri yıldırmak için terörü kullanılan ve liderlik örgütü Marcos “Marcola” Willians herbas Camacho mevcut lideri tarafından alındığında, 2002 yılı Kasım ayında liderliğinden çekildi. O devraldı sonra, örgüt polise ifade verdi ve Terceiro Comando da Capital (Üçüncü Sermaye Komutanlığı, TCC) oluşturma olmanın sayıları, Geleião ve Césinha bir ölüm ödül koydu.

olarak da bilinen Marcola, liderliğinde “Playboy” Şu anda banka soygunu için gözaltına PCC Presidente Bernardes, São Paulo Cezaevi Readaptasyon Merkezi (CRP) koştu Yargıç Antônio José Machado Dias, Mart 2003 öldürülmesiyle yer aldı şu anda Brezilya’nın en sıkı supermax tarzı hapis. PCC ayrıca hükümeti demoralize etmek ve CRP yok etmek için bir yol olarak cezaevi isyanları kullanmak amacını açıkladı.

örgüt kısmen kendi üyeleri olarak adlandırılan tarafından finanse edilmektedir “kardeşler.” Onlar bunun dışında ise hapishanede iken, ya da R (yaklaşık US $ 129) $ 500.00 (ABD $ 12,90 hakkında) R $ 50,00 aylık ücret ödemeleri gerekmektedir. para silah ve uyuşturucu almak için kullanılan ve aynı zamanda örgüte bağlı mahkumları kurtarmak için operasyonlarını finanse etmek. PCC üye olmak için, ileriye dönük üye resmen 16 maddelik tüzük takip etmek yemini, başka düzenli bir üyesi tarafından tanıtılan gerekmektedir.

Comando Vermelho (Kırmızı Komutanlığı veya kırmızı Commando Portekizce) silah ve uyuşturucu kaçakçılığı başta yapan Brezilyalı suç örgütü olduğunu. Sıradan hükümlü ve sol siyasi tutukluların bir koleksiyon 1964-1985 askeri diktatörlük döneminde birlikte hapsedilen ve Falange Vermelha (Kırmızı Phalanx) kuruldu zaman grup 1969 yılında kuruldu. 1980’lerin başında grup Comando Vermelho adını değiştirdi ve siyasi ideoloji kaybetmiş olduğu söylenir.

Comando Vermelho Rio de Janeiro parçalarını kontrol eder ve kendisi 1980’ler Comando Vermelho liderleri arasında bir güç mücadelesi ortaya çıkan rakip çete Terceiro Comando ile (2001 ve 2004 yıllarında) birçok küçük ölçekli çatışmaları mücadele ediyor.

Organizasyon ziyade sıkı bir hiyerarşi olan daha bağımsız hücrelerden oluşan bir koleksiyon, ancak belirgin patronlar Luiz Fernando da Costa, Isaias da Costa Rodrigues bulunur.

Geç Haziran 2007’de Rio de Janeiro, polisin en fazla 24 kişi hayatını kaybetti alanda geniş çaplı bir saldırı başlattı. Rio de Janeiro’nun Şiddet Araştırma Merkezi Federal Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, 2008 yılında bir grup, 2005 yılında aşağı% 53, şehrin en şiddetli alanların% 38.8 kontrollü.

Comando her zaman yeni Brezilyalı gençleri çekmek ve onların saflarına getirmek için arıyor. mahalle dernekleri ve özel ilgi kulüpleri gibi gruplar sponsor ve spor etkinlikleri düzenlemeye ek olarak, suç örgütü gençlerin dikkatini yakalamak mümkün olduğu en yaygın yollarından biri “, funk popüler müzik tarzı ile Brezilyalı bir şeklidir Miami Bass türetilen ganimet müzik “. Nedeniyle genç Brezilyalılar ile türün popülaritesi, grup “uyuşturucu satıcılığı için küçük çocuklar işe sübvanse funk partiler sahip olduğu bilinmektedir”.

her Pazar kuruluş tarafından düzenli olarak yapılan “uyuşturucu ve seks bile burjuva ya da küçük-burjuva gençleri çekmek” bu funk partiler (bailes funk), ek olarak, funk sanatçılar da şarkılar ve hatta tüm CD’leri kaydetmek için Comando Vermelho tarafından sponsor olduğu grup teşvik etmek ve grubun ölmüş üyelerini eulogize. Comando funk şarkılar üretimi ve kayıt için ödediği çünkü onlar “genellikle iyi kaydedildi ve yüksek teknik kalite ve São Paulo, Rio de Janeiro ve sokak satıcıları yüzlerce korsan radyo istasyonları oynanan ve satılmaktadır vardır “. Böylece Comando Vermelho ile ligde olan funk sanatçılar bazen oynayabilirsiniz nerede satılabilir ve kimin açısından, Proibidão, ya da “aşırı yasak” bir müzik türü yapma rağmen önemli satış ve rakamları toplamak. suç grubu teşvik yanı sıra, COMANDO sponsorluğunda funk da fikir ve Uyuşturucuya Karşı bastırılmasının Bölümü yasalarını meydan okuyor.

Futbol Cenneti Brezilya’nın Cehennem Gibi Arka Sokakları21:57

  • 324,540 kez izlendi

📝 BU KONUDA SENİ EN ÇOK ŞAŞIRTAN NE OLDU?