BAŞKA BİR VİDEO DAHA? 🎲 RASTGELE İZLE

Jöle tatlandırıcılı meyve (veya sebze) suyu yapılmış bir saydam veya yarı saydam bir meyve yayılması anlamına gelir ve doğal olarak meydana gelen pektin kullanılarak ayarlanır. Meyvenin eti hariç tutarak reçel.

Jöle genellikle jelatin esaslı tatlı değinmektedir. Birleşik Krallık’ta, frenk üzümü jöle genellikle kuzu, bir festival ya da Pazar kızartma olarak geyik eti, hindi, kaz gibi av etleri ile servis çeşni. Aslında meyveden pektin ile ayarlanan bir sıkışma, ve, şeker ekleyerek kaynar ve süzme yoluyla, aynı şekilde yapılır. Frenk üzümü jöle net bir reçel olarak İngiltere’de satılmaktadır.

Orijinal meyve üzüm ile örneğin, yeterli kaynağı olmayan yerlerde ek pektin ilave edilebilir. Jöle, tatlı tuzlu veya sıcak malzemelerle yapılabilir. Bu ilk ısıtma sonrası meyve özü filtre ilave adım, reçel yapmak için kullanılana benzer bir işlemle yapılır. Bir muslin veya “jöle çanta” geleneksel süzme yerçekimi altında yavaşça meydana gelmesine izin için bir kase dize tarafından askıya, bir filtre olarak kullanılır. Muslin meyve kütlesini sıkma, ya da ortaya çıkan jöle netlik tehlikeye olacak, örneğin germe işlemi zorlamaya çalışmayın için önemli değildir. Jelibon üzüm jöle, çilek jöle, sıcak Şili biber, ve diğerleri gibi tatlar çeşitli gelebilir. Genellikle çeşitli gıdalar ile yenir. Bu tost ya da bir fıstık ezmesi ve jöle sandviç ile jöle içerir.

“İyi jöle net ve parlak olduğunu ve yapıldığı meyve taze bir lezzet vardır. Taşındığında titreme kadar ihale, ama ne zaman kesilmiş açıları tutar.
Suyu çıkartılarak – Pektin en dolayısıyla … suyu elde etmek için süzme önce yumuşayana kadar pişirin meyve soğuk su dışarı sıkılmış bir jöle torbaya pişmiş meyve dökün, ısıdan meyve elde edilir. asın ve boşalmasını bekleyin. çanta bittikten damlayan zaman suyu kalan çıkarmak için sıkılmış olabilir, ama bu bulutlu jöle neden olabilir. “- Berolzheimer (1959).

Gazlı İçecekten Ev Yapımı Yumuşak Şeker, Jelibon Yapmak11:58

  • 2,758,634 kez izlendi