BAŞKA BİR VİDEO DAHA? 🎲 RASTGELE İZLE

Bütün gün Tweeting, sevme, gönderme ve paylaşımı geçirmek, ancak bu uygulamalar, en önemli araç-beyninize ne yapıyorsun? İnsan beyni yeni teknolojiler (matbaa, kimse?) ve Internet ve sosyal medya ivme tanıtıldı aklında büyüleyici etkileri gösterdiği gibi tarih boyunca birçok değişikliklere uyum sağlamak olmuştur.
sosyal medya bir hobi ama çoğu için bir yaşam tarzı ve tam zamanlı kariyer değil, sadece oldu gibi Nöroplastisite, ya da “yeni deneyimlere dayanarak davranışını değiştirmek için beynin yeteneğini,” overdrive içine girmiştir. Hepimiz o yüzden deneyim olarak aslında kafanın içinde neler olup bittiğini bakmak karar “, twittering” kendi akıllı telefonlarında bu yama çocuklar tüm onların beyin hücreleri sayesinde uyuşturucu olduğunu beyan Şükran o amcası duydum sosyal aracılığıyla dünya.
Spoiler uyarısı: amcan gelecek yıl türkiye içinde yaklaşık rant başka bir şey gerekebilir.
Gri konular
sosyal medyanın sosyolojik ve kültürel etkileri hakkında durmadan konuşmak mümkün olmakla birlikte, beyin üzerinde fizyolojik etkileri nadiren tartışılmıştır. Bu makul sosyal medyanın göreceli yenilik ve konuyla ilgili yapılan araştırmaların eksikliği isnat edilebilir. Yine, yayınlanmış ne küçük bir araştırma keşfetmeye değer.
Royal Society tarafından yapılan bir araştırmaya göre, sahip Facebook arkadaşlarınızdan miktarı doğrudan beynin sahip gri madde miktarı ile ilişkili olabilir. Bilim adamları bir kişinin more Facebook arkadaşlarınızla bulundu gri maddenin miktarının, bellek, duygular, konuşma, duyusal algı ve kas kontrolünden sorumlu beyin kısmını ve “ölçülen çeşitli onların gri cevher hacmi oldukça büyük beynin. bölgelerinin Biz arkadaş sayısına bağlamak gibi bazı ilginç beyin bölgeleri bulduk “çalışmanın ilk yazarın Dr. Ryota Kanai, anlatmaya devam etti” var-hem ‘gerçek’ ve ‘sanal’ . Heyecan verici bir soru artık bu sefer bize internet beynimizi değişiyor olup olmadığı sorusuna cevap yardımcı olacak bu yapıların üzerinde değişiklik olup olmadığıdır. ”
Ancak, bu durumda neden açık sebep olmak, o gri madde büyük miktarda insanlar doğal olarak sosyal medyada iyi yapmak için programlanmış olup olmadığını belli, ya da gri olsun değil tavuk ve yumurta durumun bir tür kalır madde nedeniyle bir kişinin sahip Facebook arkadaşlarınızla miktarına oluşturur. Ne olursa olsun, daha fazla ilgiyi hak ilginç bir ilişki.
Hafızanızı tazelemek
hafıza Bu gri maddenin ana işlevlerinden biri olmak, olayları hatırlamak yeteneğimizi sosyal medyanın etkisi genellikle sorgulanmaktadır. Çünkü, örneğin, biz değil onların telefon numarasını ve iletişim bilgilerini ezberlemek zorunda daha birisiyle konuşmak için sosyal medyayı kullanabileceğiniz birçok whine, bizim anıları zarar vermektedir. bilimsel kanıt aksi kanıtlıyor.
2012 yılında, araştırmacılar Tracy Packiam Alloway ve Ross Geoffrey başlıklı bir makale “bilişsel becerilerin sosyal ağ siteleri (SNSs) ile angajman etkisini” farklı, bizim çalışma belleğinde sosyal medya kanalları, dikkat becerilerinin ve düzeyleri etkilerini incelemek yayınlanan sosyal bağlantılılık. Onlar farklı platformlarda farklı etkinlikler olumlu katılımcıların çalışma belleği etkilediğini gördük.
Örneğin, bir katılımcı kendi arkadaşlarınızın Facebook durum güncellemelerini kontrol vardı ve bu yapıldığını daha, daha olumlu çalışma belleği seviyeleri arttı. Daha bilgi daha durum güncellemeleri, daha fazla resim, daha alarak etkileşimlerin-beynimiz var yetişmek için daha fazla çalışması için mantıklı. Bir kas gibi, daha beyin uygulanır, daha güçlü o büyüyebilir.
Bir durum güncellemesi denetleme beyin görmek ve bilgileri işlemek için var, ama onu hatırlamak ve hepsine sahip anıları “veritabanını” güncelleme zorunda değil sadece anlamına gelir. Eğer arkadaşınızın kız kardeşi bir bebek olduğunu Facebook görseydim, bu bilgileri ve ona onu görmek dahaki sefere tebrik detayları hatırlamak isterim. Bu sosyal medya günlerinden çok önce bu yana yaklaşık edilmiş bir sosyal uygulama ve ihtiyaç olduğu, ancak anılarını boşlukları doldurmak için çevrenizdekileri kullanma olayı “transactive bellek” fikri sosyal medya gösterilmiştir bu bir bu mu etkilenmiş olması.
Clive Thompson, yazarı “Than You Think Akıllı,” hafıza gücü bu tür “bize ulaşın tek başına yapmak için imkansız olan akıl eylemleri gerçekleştirerek, daha yüksek seviyelerde gerçekleştirmesine izin verir.” Diye açıklıyor bireylerin eşleri güvenmek istiyorum nerede önce , çevrelerindeki arkadaş, ya da insanların (ablanın bebeğin adı yine neydi yani?) boşlukları doldurmak için sosyal medya artık bu bilgi için depolama bankası olarak görev yapmaktadır. Ayrıca, hemen şimdi beynin sosyal medya (doğum günü, iletişim bilgileri, vs.) bakabilirim tüm bu gerçekleri saklamak arınmış olduğunu, bu (gibi açık ve yer açmak ve daha önemli şeyler üzerinde konsantre yapabiliyor bu tembellik video iyi arkadaşının adı) izlemek gerekiyor.
Ancak, katılımcı sosyal medyada multitasking zaman bu olumlu etkileri azalır söz kesinlikle değer. Katılımcılar otomatik olarak sosyal medyayı nasıl kullandıklarını çoğumuz hangi bir anda birden fazla ekran veya platformu kullanarak zaman çalışma yürüten araştırmacılar, yukarıda azaldığı bellek ve dikkat süresi bulundu. Bir çalışmada, “ağır sosyal medya çok görevli” multitasking bellek gücüne olumsuz etki düşündüren “, çevresel uyaranlara ve bellekte alakasız temsillerine girişime daha duyarlı bulunmuştur” bulundu. Aynı kağıt, ancak bu muhtemelen daha genç kullanıcılar büyüyüp İnternet ve sosyal medya kullanımının bu şekilde adapte olarak değiştirmek ve böylece bu yüzden daha verimli yapabilir düşündürmektedir. Her iki şekilde de zorlayıcı bir fenomen tanık olacaktır.
duygusal programlama
gibi birçok “gerçek hayat” etkileşimleri beyin üzerinde bir kenara yukarıda tartışılan gri maddeden, sosyal medya aynı güce sahiptir. Tokyo Denki Üniversitesi’ndeki araştırmacılar çevrimiçi iletişimde emojiyi kullanımı bire-bir duygusal temas ile uğraşan beynin aynı bölümünü tetikleyen bulundu. Burada emojiyi değişim duygu ve sosyal etkiler beyin bölgelerinin parçaları egzersiz bulunmuştur. iBrain Dr. Gary Small, Yazar “gönüllüler MRI taraması sırasında ifadeleri bakıldığında, onların sağ inferior frontal girus aktive edildi.” diye açıkladı
Bu fikir “nöroekonomi,” “arasındaki kimyasal ilişkiyi anlamaya çalışır biyoloji, nörobilim ve psikoloji kombinasyonu kavramına ilişkindir ne bir kişinin belirli bir zamanda (özellikle online) olarak yapıyor ve bazı kimyasalların belirli sürümü beyne. “Neuroeconomist Paul Zak onlar Twitter ve Facebook kullanılan süre katılımcılara bazı deneyler ve MR tabanlı testler yaptım ve beyin sadece olduğu gibi sosyal medya etkileşimleri ve bağlantıları anladığı bulundu” a salınımı yoluyla gerçek dünya “etkileşimler oksitosin denilen büyülü bir kimyasaldır. Bu biz para kazanmak ne zaman biz, aşk gıdalar zaman, bir anne ve bebek arasındaki bağ sırasında ortaya çıkan aynı kimyasal ve biz bir şey yapmak bize ne zaman memnuniyet ve zevk hissi verir.
Sen bir benzeri veya en son selfie üzerinde olumlu bir yorum almak ne zaman nasıl hissettiğini iyi biliyorum? Biz bir bildirim alır her zaman, beynimizin bir alan çekirdeği bize haz duygusunu vermek için yanar akkumbens denilen olmasıdır. Bu sosyal medya birçok stres topu bir tür olmasını sağlarken, ödül bu bildirimler bağımlılık kişilikleri olanlarda addicting olabilir tetiklediğini işaret eder.
Pavlov’un köpeği metafor bir tür, dopamin-one ödül motive davranışlar ve sorumlu beynin kimyasal salınım bağımlılığı-bir beklenti ve ödüller birikimi tarafından tetiklenen. Yani aslında serbest bırakılması için beyinde ödül kuyrukları beklemek için eğitilmiştir ne Instagram üzerinde havaya uçurmak için şaşırtıcı göl fotoğrafın bekliyorlar zaman. Bu bir eroin ya da diğer bağımlılık yapıcı maddeler aldığında yanar beyinde aynı alanlarda olduğu gibi, pek çok sansasyonel sosyal medya ilacın bir tür ilan etmişlerdi. Katı “Her şey aşırıya kaçmadan” ilkesine bağlı kalarak ve sınırı bilmek Ancak, beyin için sosyal medyanın faydaları açıkça inanılmaz değeri vardır.

İnternet ve Sosyal Medyanın Beynimizi Değiştirdiğini Kanıtlayan 5 Etkisi03:16

  • 700 kez izlendi

📝 BU KONUDA SENİ EN ÇOK ŞAŞIRTAN NE OLDU?