BAŞKA BİR VİDEO DAHA? 🎲 RASTGELE İZLE

BUGÜNE KADAR, süper kahramanlar sadece kurgusal vardır. Ama bazı yetkilerini zaten garip türlerin bir dizi sahip olduğu, dünyada var. Bazı canlılar herhangi bir süper kahraman, hatta daha fazla şaşırtıcı şaşırtıcı, tuhaf, komik ya da iğrenç güçler var.

Tabii, bazı hayvanların tek bir sınır içinde yüksek bir binadan eşdeğer sıçrama olabilir. Ama diğerleri, hemen hemen her şeyi, ve yıkılmazlık yutmaya yeteneği son derece güçlü yüzler, çılgın yüksek sesler, toksik kan var. Eğer penis böceğin süper güç ne olduğunu tahmin edebilir? Burada daha az ünlü ama gerçekten müthiş hayvan süper bazılarıdır.

Çukur engerek (Cryptelytrops albolabris dahil olmak üzere çeşitli türlerin, yukarıda)
Pit engerekler, yanı sıra bazı piton ve Boas, uzakta birkaç ayak avlarını vücut ısısını hissedebiliyorum. yılanların yüzlerinde küçük çukur organları onları diyelim ki, bir termal profil, yakındaki bir fare oluşturmak için izin, kızılötesi radyasyon tespit.

Sinirler yılanlar anlamıyla ısı hissediyorum düşündüren, dokunma duyusunu işler beynin somatosensör sistemine çukur organları bağlar. 2010 yılında, bilim adamları ısı algılama reseptör molekülü tespit edilmiştir. Bu reseptörün bir insan versiyonudur gazlı içecekler, aynı zamanda Wasabi’nin güçlü yanık swigging ile birlikte hafif bir yanma sorumlu olduğu düşünülmektedir.

Tardigrade, aka Su Ayı (Chaetognatha)
Bu küçük, sevimli yaratıklar sadece bir milimetre uzunluğunda olmak büyüyecek ama gezegen (veya belki de herhangi bir gezegen) üzerinde hardiest organizma olabilir. Su ayıları neredeyse yok edilemez [pdf] vardır. Onlar aşırı ortamlarda birden fazla türde gelişmek anlamına polyextremophiles vardır.

hayatta bilinen şeyler arasında: -200 ° C (-328 F) gibi düşük Donma sıcaklıklarda 150 ° C (302 F) uzaydan, hiçbir yiyecek ya da su için bir yüzyıl boyunca (ya da sadece bir on yıl kadar kavurucu sıcaklıklar Eğer 570.000 Röntgen radyasyon kadar (sadece 500 Röntgen seni öldürecek), güneş radyasyonu, gama radyasyonu, ultraviyole radyasyon, yüksek tuzluluk ve oksijen eksikliği bir doz iyonizan) bir oyunbozan bilim adamı iseniz.

Nasıl bu kadar zor bir yaratık aynı anda bakarak çok şirin ve sevimli olabilir? Pek adil görünüyor.

Lyrebird (Menura)
Avustralyalı lyrebird onun arkadaşları woo şarkılar seviyor. erkeğin kur ekranı her çevresinden çalınan seslerin bir grup ile karışık oluşturur güzel melodileri içerir. herhangi bir songbird en complexly kaslı ses telleri olduğundan lyrebirds, zincirli testereler, araba motorları, havlayan köpekler ve insan sesleri de dahil olmak üzere doğal ve yapay sesler, bir deli çeşitli üretebilir. Hiç bir radyoaktif lyrebird tarafından ısırıldı ise ses gücü ile bir maskeli çeteci mücadele suç olarak ek iş yaparken, muhtemelen bir Top 40 pop kariyeri bekleyebilirsiniz.

Su Boatman, aka Singing Penis Bug (Micronecta scholtzi)
Dünya üzerindeki en gürültülü hayvan, kendi vücut büyüklüğüne göre, su kayıkçı olduğunu. Bir nehir altındaki kendi levrek sevgi şarkılar söyleyerek, bir erkek kayıkçı bir orkestra gibi yüksek olabilir.

çıkıyor tatlı serenat böceğin penis geliyor.

Su boatmen karın oluklar boyunca kendi penislerini sürterek “şarkı”, bir süreç stridulation denir. Onların ortaya çıkan melodiler 100 desibele ulaşabiliyor ve nehir boyunca yürürken insanlar tarafından su yoluyla duyulabilir.

Fena değil bir hata bir pirinç tanesi büyüklüğünde, için ha?

Kalamar (Sepiida)
Burada görmek için bir şey yok. Hayır.

Gerçekte, fotoğrafın sarı şey üzerinde bir akvaryum bitki kimliğine bürünmek için elinden geleni yapıyor bir mürekkepbalığı olduğunu. kamuflaj shapeshifting ustaları, mürekkepbalığı hızla predatör önlemek için sahne ile uyum olabilir. Onlar duruş ve renkleri geniş bir dizi varsayarak, hemen her şey su gibi görünmek için kendilerini gizleyebilen – ikincisi kendi deride pigment içeren keseler sonucu olarak. Bir mürekkep balığı bir chromatophore denilen kese boyutunu kontrol ve buna göre rengini değiştirebilirsiniz.

Sonuçta çok daha başarılı James Bond’un arabası daha var görünmezlik ürkütücü bir başarıdır.

Fil (Loxodonta)
Yüzüne bir tonluk ağırlık kaldırmak mümkün düşünün.

Eh, filler kolayca gövdeleri ile bu kadar ilgili kaldırma yapabilirsiniz. Bu uzun uzantıları burun ve ağız bir bileşimidir. Esnek ve kemiksiz, bir kavrayıcı ucu, fil sandıklar birçok amaca hizmet eder: Onlar şnorkel ve hortumlar, çatal ve parmaklar, deliciler ve fıstık-kraker gibi işlev görebilir.

Filler yüzlerinde inanılmaz şeyler yapmak için yeteneklerini yalnız değilsiniz. Saatte 75 ile 140 mil arasında – kapan çene karınca (Odontomachus bauri) otoyol aşağı bir araba daha hızlı kapamak onun çene slam. Bunu yaparken, karıncalar bazen 15’den fazla santim uzakta iniş, havaya kendilerini başlatmak için yeterli itici güç oluşturmak.

Bu ortalama boy kişi heyecanla bir havuç chomping ve 100 feet uzağa kadar sarma gibi.

Somon (birkaç tür)
Tatlı su nehirleri ve akarsularda Yumurtadan çıktıktan sonra, somon sonunda denize göç ederler. Onlar doğdukları yerden, açık okyanusta binlerce mil beslenme onların yetişkin hayatlarını geçirirler. Sonra, o yumurtlamak için zamanı geldiğinde, onlar bir şekilde doğdukları sulara geri kendi yolunu bulma, geri dönün.

Nasıl somon navigasyon bu inanılmaz bir feat gerçekleştirmek uzun süredir devam eden gizem, ancak bilim adamları şimdi biliyorum. balık belki özel manyetit içeren beyin hücreleri içeren bir jeomanyetik pusula kullanmak gibi görünen, onların doğum koordinatlarını kodlar.

Benekli sırtlan (crocuta crocuta)
Sırtlanlar oldukça çok şey yiyebilirsiniz. Onların güçlü çeneleri kemik ezmek ve onlar tek bir öğün et kendi vücut ağırlığının üçte kadar tüketebilirsiniz. Taze öldürür, çürüyen cesetler – tüm iyi. Onlar bile kötü etkileri olmadan şarbon basmış sığır karkas tüketmek için bilinen ettik. Ama bu bile süper mide kendi kriptonit vardır: Hyenas saç, toynakları ve boynuzları sindiremez. Bu bitler pelet kadar barfed olsun.

Tüylü Kurbağa (Trichobatrachus robustus)
tehdit ettiğinde, kıllı kurbağa sonra pençeleri yapmak için kendi deri yoluyla onları iter, kendi kemiği kırar. Tür Wolverine gibi, dışında oldukça.

Yılan balığı (Anguilliformes)
Müren nehirler hayatlarının çoğunu ve daha sonra üremek için tuzlu okyanus içine cesaretini, şeritler gibi görünen uzun balıklardır. Onlar balıkçı tarafından yüzyıllardır yakalandı ve tüm dünyada (? yılan balığı pasta, herkes) üzerinden lezzetleri kadar pişirilmiş olmasına rağmen kıvranma yüzücüler kendi yüzgeçleri bir garip ace kadar var: Onların kanı tamamen toksiktir.

diğer hayvanların Bol onlar kolayca size tükürmek ya da bir lokma size enjekte edecek zehirli maddeler üretirler, ancak yılan balığı ‘zehirli kan görür korkunç gibi’ onlara meze düşünme herhangi predatör ‘Canın cehenneme. kan Çok az miktarlarda kalp etkileyen kas spazmları neden insanlara ve diğer memelilere, zehirli, ancak pişirme yılan toksik proteinleri nötralize edecektir.

Çizgili Polecat, aka Zorrilla (Ictonyx striatus)
Çizgili kokarca güzel olabilir, ama bunlardan biri defansif stinksauce bulutu açığa seçtiğinde, her yerde bir yarım mil içinde olmak istemiyorum.

Ayrıca zorrillas olarak da bilinen bu hayvanlar, Afrika’da yaşayan ve çakal ailesine aittir. Ama skunks benziyor. Ve onlar steroid skunks gibi kokuyorsun. Zorrilla anahtar savunma biri anal kıyameti bezlerinden yırtıcılar başlatıldı bir zararlı, kötü kokulu sıvı vardır.

çevresinde yeterli değildir, bir yarım mil havayı fauller çok kötü bir koku yaratmak sanki, kıyameti saldırı da toksik: Bu geçici seni kör edeceğiz.

Taklitçi ahtapot – kostüm değişiklik
Esnek gövde istenilen şekil ve yapı “kromatoforların” vücut rengini değiştirebilirsiniz pigment hücreleri denilen Teşekkür girebilirler. (Sen vücut boyutunu değiştirebilirsiniz)
Bu yetenekleri, denizanası, anemone ve yassı balık gibi hayvanların taklit onlarca sinsice avlarını yaklaşım olabilir.
Ya da saldırınca, kum dışarıda bırakarak bir zehirli deniz yılanları taklit edebilir 2 6 manivela kolu gömmeye anlıyoruz.
Tüylü Kurbağa – Bıçak Bones
Tüylü kurbağa, sen saldırıyı çektiğinizde, onların kemikleri vücudu kırma anlıyoruz. Daha sonra, bir bıçak gibi keskin ya da başlatmak için düşman batmaya bu kemikleri kullanın. kıllı kurbağa ünlü süper kahraman ‘bu yönü Wolverine benzetilir.
Scarab – Mükemmel Güç
Bu fazla 1141 kez kendi ağırlığının taşıyabilir. Yaklaşık 6 erkek çift katlı otobüs çekilebilir Bu eşdeğerdir.
Electric Eel – Güç To Cross
Vücudun büyük bir kısmı elektrik üretme yeteneğine sahip özel hücrelerden oluşan, organ ile kaplıdır. kısa zaman periyodu elektrik 600 watt üretebilir. Bu elektrik bir adam ya da savunma veya saldırı için kullanılan bir timsah, öldürecek kadar şiddetlidir.
Axolotl – Vücut Yenile
nedeniyle yaralanma veya diğer nedenlerle tahrip vücut parçaları ve organları, çok kısa bir süre içinde artırabilir. bu organlar beyin ve kalp de dahil edilmiştir.
Bombacı Böcek – Zehir Repel
Bir patlama ile düşmana karşı zehirli kimyasal spreyler içeren vücut sıvıları. Bu sıvı madde jetleri yaklaşık 100 santigrat derecedir.
Alpheidae (tabanca karides) – Thrasher mükemmel Klipler
20, 30 santimetre hava kabarcıkları uzakta onun kerpeten avını saldırmak için saat hızı başına 100 km ortalama atar.
kısa bir süre (4000C °) için Sun’ın yüzey sıcaklığına hava sıcaklığının Bu kabarcık kadar olabilir ve oluşumu sırasında etrafında bir sonic boom daha fazla gürültü yayabilir.
hayvanlar “tabanca karides” gibi silah ateş saldırı bu yöntem aynı zamanda denir çünkü.

Olağanüstü Güçlere Sahip 7 Hayvan ve Gizli Silahları04:21

  • 1,280,037 kez izlendi