BAŞKA BİR VİDEO DAHA? 🎲 RASTGELE İZLE

Ankara’da ilan Kurtuluş Savaşı sırasında Mustafa Kemal İngiliz, Yunan ve raporların yanı sıra İngiliz gizli servisinin elinde hem başarılı Türk kuvvetlerine yol açan savaşın ünlü casusu olduğunu.

Ahmet Esad İstanbul’da yıl 1892-1893 Kereste Altımermer doğdu. [1] Babası, Evkaf Bakanlığı Kalem Müdürü Mehmet Raşit Bey’e gelirler ve annesi Bayan Sıdıka olduğunu. eğlence seven biri yaşam nedeniyle Mehmet Raşit Bey, bu şekilde tüm eşyalarını harcadı; O Bahçekapı’da bir dükkan bırakarak, sadece genç yaşta çocukları sonra öldü. Babası (1897-1898) öldüğünde Ahmet Esat beş yaşında yetim kaldı.

Sezai Bey, annesi ve amcası ile himayesi altında giren amcası ile daha sonra Hazine-i Hassa kalem katip tarafından babasının ölümünden Ahmet Esat, sonra onlar Beyoğlu-Taksim Kazancı mahalle kiraladığı evde yaşamaya başladı. o hatırlamak başladı Ahmet Esad, amcasının himayesinde şimdi. Amca Boğaziçi’nde Emirgan taşındı ailenin mali durumunu iyileştirdi. Ahmed, çok eğlenceli seven kırsal Emirgan Esad koştu çocukluktan yakından spora ilgi duymaya başladı; ilk spor kursları da yabancı komşuları Tal’at Bey müsteşar almaya başladı. Tal’at Bey yüzme ve yelken Ahmet Esat olarak mahallede çocuklara, dersleri verdi. Rüyalarımda Ahmet Esad ünlü güreşçi haline gelmiştir.

Ahmet Esad Emirgan’da yaptığı ilköğretimini tamamlayan. Sonra amcası tarafından Galatasaray Lisesi kayıt edildi. Ne zaman Galatasaray Lisesi Onur Ünlü tarihçi Abdurrahman Bey okul kaydının müdürü. eğitim, Cemil Bey sorumlu bakanı elbette müdürü. 679 numaralı Galatasaray Lisesi Ahmet Esat amca ile bir rekor 5 kuruş haftalık verir olduğunu. sempati ile bir araya geldi Ruşen Eşref (Ünaydın) Galatasaray rekor Ahmet Esat adlı kullanıcının arkadaşları, öğrencileri Fuat ve Kemal varken sınıfın en küçüğüdür. Bu kendisi gibi yetim arkadaş olduğu öğrenilir. Ahmet Esad askerlerinin bu arkadaşlar okulda neredeyse bir yetim ile yaptıkları açıklamada kurdunuz.

canakkale-gizli-kahraman-İngiliz-mükemmellik, [1] Ahmet Esat Galatasaray Lisesi’nden, özellikle Fransız geliştirdik parlak bir öğrenci keoqyhcjukozwhxo2cb9nw; yurt dışından arkadaşlar ile yazışmalar başladı kontrol edin; Sık sık yurt dışından gelmesi adı, harflerin dikkat gücü ve algılama vardır dönemleri takip edildi çekti. Hatta bu sefer yabancı arkadaşlar ile başlangıç ​​kart borsada elde edilen Fransa’da yayınlanan kanal Mon Dimanche gazetesi,. II. Nedeniyle onları doğru etrafında olanlara yakın endişelenecek neden Paris’te Abdülhamid Ahmed Rıza Bey, yönetiminden kendisine gönderilen bir kartın parçaya. Ahmed Rıza Bey, Ahmet Esat tarafından gönderilen Galatasaray öğrenci kartı; “Sen özgür çocuklar otokrasi, tebrikler, ben temkinli olmak için tavsiye ederiz” bir tarzı ifade kullandı. Ahmet Esat bu kart Sezai Bey amca, hemen kartı alarma olmaz amca gösterdi. Ayrıca Galatasaray Lisesi’nde öğrenci sırasında, gerekçesiyle bu sürekli gözetim altında olan öğrencilerin yönetimi karşı gizli bir örgüt kurdu; Hatta bir ara dönemde dedektifler tarafından tutuklandı Yıldız Sarayı götürüldü; masum olduğu tespit edildikten sonra serbest bırakıldı. Ahmet Esat enerjik okul hareketinin dışında bir kap içine sığacak her ikisi de, okulda ihtiyaç akıllı bir çocuk olduğunu göstermektedir. Bu nedenle, okul idaresi tarafından yerine Açıklamada, bir sinir bozucu türü olarak biliniyorsa.

Nedeniyle Esad’ın annesi ve amcası ve oğlu altında ahmet’ait tespiti sürekli izlenmesi için endişe var; Özellikle o ülke dışına almak için amcası hakkında yeğenini ikna etti. yurt dışında, o amcası aracığıl Yahudi broker bir grubuyla bir İngiliz gemi ile temasa geçti biliyordu; Ahmet Esat kaçak feribot biniyor. Ahmet Esat muhtemelen o yolculuk sırasında geminin kaptanı ile dostluk kurar ve bu onun İngiliz babası “Baba” sözcüğü ele demektir 1908 yılında İngiltere’ye gitti. Ancak bu 16 yaşındaki kıvırcık sarı saçlı, mavi gözlü sarışın bir çocuk, adı verilerde geminin kaptanı ve “kör” gibi. kaptan Ahmet Esat arasındaki baba-çocuk ilişkisi başlar. Kaptan, İngiltere ve kimsenin söyler okumak istediğiniz. Londra’da gemiden indikten sonra, kaptan, Esed Ahmed ile eve gittim kaptanın eşi tarafından sevgi ile bir araya geldi, Bayan Wilde yaptı. Baba, hep iyi davrandım İngiliz kaptan itiraz; Onlar zaman zaman sohbet yaparsanız, o ülkesinin asla unutmayacağım gerektiğini hatırlattı; Ahmet Esad’ın Türkiye’nin bir kısmının dikkat tavsiye etti. Bu arada Birleşik Krallık “Navy College” Ahmet Esad kayıt olmak. Galatasaray Lisesi’nde boks ilgi olmuştur, bazı kurallar öğrendi. Donanma Koleji şimdi bir profesyonel olarak boks sporu ile uğraşmak başladı; Hatta okulda başarı ile ün kazandı. Ahmet Esad, 1914 yılında, Deniz Kuvvetleri Koleji’nden mezun oldu.

Mezun olduktan sonra, İngiltere’de bir süre kaldı; Fransa bu arada da, özellikle diğer Avrupa ülkeleri ziyaret etti. İngilizce bir çok bilgi geliştirdik İngiltere’de kalması yıllarda; Bir İngiliz bu dili hakkında daha fazla detay, gramer kurallarını öğrendi. O kadar ki, rahatça İngilizce dilinin lehçeleri her türlü konuşmak mümkün hale gelmiştir.

yurtdışında kaldığı süre boyunca, Batı uygarlığı çok yakından Batılı insanların yaşam tarzını incelemiştir; sonraki yaşamında bir uygulama içine koymak; O bir Avrupa gibi yaşamak için hallettim. O Avrupa’da yaşamış süre içinde Avrupa sosyetesinin ile birlikte olan Ahmet Esat kereste kendi konsey, o eğlence hayatı ile yakından ilgili olduğunu katılacak; hayat Avrupa kentlerinde, çoğunlukla merkezlerde onlar zengin insanlar geçmişte devam etti. Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde geziler ile bilgi ve kültür artmıştır.

Ahmet Esat kereste, Galatasaray Lisesi’nde amatörce, profesyonel Avrupa’da boks sporu ile ilgilenen Deniz Kuvvetleri Koleji öğrencileri var şimdi bir profesyonel gibi yapmaya başladı iken; Bu halkada adıyla anılır olmuştur. ülkeye dönmek için, 2 Ağustos 1914 tarihinde Birinci Dünya Savaşı başlamadan Ahmet Esat kereste, Fransa Almanya’ya savaş ilan etmek o 1914 yılında daha uygun olacağını ikna ve Ağustos ayında İstanbul’a döndü. Seferberlik Çanakkale ön Ahmet Esat Topçu Asteğmen olarak anılır olmuştur bir süre sonra ilan edildi; Beşinci Ordu karargâhında çalışmaya başladı. Ön bir süre hasta Çanakkale Ahmet Esat tebdili-i hava verilmiş ve İstanbul’a gönderildi. İstanbul’da kaldığı süre boyunca izin ihlal dava mahkemeye intikal eder; Enver Paşa aracılığıyla kaçar ve tekrar cepheye gönderilir. Özellikle faaliyetleri hakkında hükümete uzun bir aktarım bilgiler, Lawrens adı ile anılan ünlü İngiliz casus kovalamak İngiliz denizaltısı Ahmet Esat Bey ile ilişkiler kurarak, ön gizlice İstanbul’a Çanakkale’yi. Bu arada İttihatçılar olarak bilinen Ahmet Cemal Esat Big Timber de, ünlü lideri ile yakın diyalog kurdu insanlar arasında kendine güveni uğradım. O, ancak, boks sporu ile meşgul devam etti, Gelibolu savaştan sonra İstanbul’a döndü. Bu arada, onun öğrencisi yıldan beri, o İttihat ve Terakki fikirleri ile kendisine yakın yakın temas öyküsü de olduğunu gördük. Bu Derneğin İstanbul şubesi faaliyet göstermektedir. Ahmet Esat Kereste arada, bu ülkenin, cins üzerinde İttihat ve Terakki Derneği ve çeşitli meslek gruplarının tüm askeri kanadı tarafından kurulan ve organizasyon görevini yürüten insanların inanç Organizasyonu kayıt edilmiştir. O yürüten Örgütü önemli bir rol üstlendi. İttihatçılar ünlü Kara Kemal’i Tahliye olmalı ve Rıza partizan olarak Bey’den dersler aldı. Onu gerekli bilgileri almak için görevlendirildi yanında tutuklama bir ara Kutulammare Genel Tawshen İngilizler tarafından ele geçirildi.

Timber hakkındaki bilgilerimiz Birinci Dünya Savaşı döneminde Esad’ın faaliyetlerini Ahmet son derece sınırlıdır. Organizasyon gerçek önemli roller olduğunu Anıları, dahil olmak. Biz anılarından öğrendiğimiz gibi, ateşkes döneminde faaliyetleri hakkında bilgiler ayrıntılı olarak yansıtılır.

1918 yılında İstanbul’un işgali sonrasında; Şehirde İngiliz baskısı artmıştır. İngiliz belirgin İttihat ve Terakki Cemiyeti tutuklamaya başladı; sermaye İngiliz terör gibi şişmiş ediliyordu. Bu arada, halka İngiliz boksör, kazanan başarıları Ahmet Esat kereste ile mücadele; sporcular İngiliz askerleri dikkatini çekmiştir. Hatta bir İngiliz konuşma bu dil olarak; İngiliz nedene göre sempati ile karşılandı.

Ahmet Esad’ın kereste, İngilizler tarafından tutuklandı ve İngilizler ile yürütülen müzakere sonucu değildi İttihatçıları kurtarmak için çabalıyor; İngiliz istihbarat ajanları tarafından tutuklandı Beyoğlu’nda çabalarından dolayı o İngiliz cezaevine götürüldü. Ahmet Esat Bey, cezaevi işkence bir çok maruz; Bir arama kaçış girişimi tespit edildi; Çanakkale’de bir arama sırasında tutuklanan yurtdışına kaçtı ve yabancıların İstanbul’a geri getirdi bir gemiye hapsedildi. Bir süre sonra, İstanbul’a Çanakkale’de alarak İngiliz Alan Cezaevi’ne gönderildi. Orada Hintli Müslüman asker ile yakın ilişkiler içine girdi; O onların sempatisini kazanmış; bir süre sonra o buradan elde edebildi.

Onlarca Filme Konu Olacak Kadar İlginç Hayatıyla İngiliz Kemal05:21

  • 3,373,070 kez izlendi

📝 BU KONUDA SENİ EN ÇOK ŞAŞIRTAN NE OLDU?