BAŞKA BİR VİDEO DAHA? 🎲 RASTGELE İZLE
Umhlanga veya Reed Dance töreni, yıllık Amerika’daki ve Zulu kültürel bir olaydır. Swaziland, bekar ve çocuksuz Amerika’daki kızlar ve kadınlar onbinlerce sekiz gün sürecek etkinliğe katılmak için Ludzidzini Royal Village çeşitli şefliklerinden seyahat. Genç, bekar kızlar kadın yaş alay yerleştirilmiştir; Hamile dış nikahı düşmüştü kızlar aileleri bir inek para cezası almıştı.

Umhlanga Sobhuza’nın II egemenliği altında Swaziland 1940 yılında oluşturulan ve çok eski Umcwasho töreni bir uyarlama oldu. kamış dansı Swaziland bugün uygulanmaya devam ediyor. Güney Afrika’da, kamış dansı Şerefiye Zwelithini, Zulus mevcut Kralı tarafından 1991 yılında tanıtıldı. Güney Afrika’da dans Nongoma, Zulu Kralı bir kraliyet Kraal gerçekleşir.

Güney Afrika’da, tören Umkhosi woMhlanga olarak bilinir ve Nongoma içinde Enyokeni Kraliyet Sarayı, KwaZulu-Natal Eylül ayında her yıl gerçekleşir. kızlar Zululand tüm bölgelerinden gelen ve son yıllarda Swaziland küçük gruplar, yanı sıra Botswana ve Pondoland olarak daha uzak yerler de vardır.

onlar bir kraliyet dans katılmak için izin verilmeden önce tüm kızlar bekaret testinden geçmesi gerekmektedir. Son yıllarda test uygulama bazı muhalefet ile karşılandı.

kızlar boncuk işi ve izigege ve dipleri göstermek izinculuba dahil olmak üzere geleneksel kıyafetleri giymek. Onlar da halhal, bilezik, kolye, ve renkli kanatları giyerler. Her bir kanat kız nişanlanır olup olmadığını ifade farklı bir renk uzantıları vardır.

Törende bir parçası olarak, genç kadınlar göğsü çıplak kralları için dans ve her kızlık onlar kral yaklaştıkça daha sonra yatırılır uzun kamış taşır. kızlar sadece uzun ve en güçlü sazlık tercih etmeye özen gösterin, ve sonra yukarı yavaş alayı Enyokeni Sarayı tepe kafalarının üzerinde yükselen onları taşımak. alayı festival boyunca önemli bir rol alır baş Zulu prenses, tarafından yönetiliyor. Kız o noktaya ulaşmadan önce kamış bozulması durumunda, bu kız zaten cinsel olarak aktif olmuş bir işareti olarak kabul edilir.

Tören evlilik kadar cinsel aktivite geciktirmek için genç Zulu kızları teşvik ve böylece HIV bulaşma olasılığını sınırlamak için bir araç olarak, 1991 yılında Kral Şerefiye Zwelethini tarafından tekrar sunuldu. 2007 yılında yaklaşık 30.000 kız olay yer aldı. bazıları pornografik web sitelerinde törenler fotoğraflarını yayınlayarak suçlanıyor gibi töreninin organizatörleri bazen, fotoğrafçılar konusunda sıkı kurallar yürürlüğe var.

Geçmiş yıllarda, olay Güney Afrika Cumhurbaşkanı Jacob Zuma (yaptığı Zulu) ve KwaZulu-Natal eski Premier, Zweli Mkhize katıldı.

Swaziland, kızlar şu anda Ludzidzini Kraliyet Köyü Valide kraliyet köyünde de toplayarak ayin başlar. Valide kraliyet ikamet geldikten sonra, kadınlar komşu alanları aşağıdaki gece dağıtmak ve uzun boylu sazlık kesti. Aşağıdaki gece, birlikte sazlık paket ve kraliyet köyünü çevreleyen kamış ön camda delik tamir kullanılmak üzere Vâlide onları geri getirmek.

dinlenme ve yıkama bir gün sonra, kadınların geleneksel kostümleri kozaları, bir kuşak ve etek yapılan halhal tehdidi, bir boncuk kolye oluşan hazırlar. Birçoğu kendi bekaret sembolü olarak, daha önce sazlık kesmek için kullandığı çalı bıçak taşır.

kadın şarkı söyleyip dans onlar kraliyet ailesinin önünde geçit yanı sıra devlet adamları, seyirci ve turist kalabalığı olarak. Geçit töreninden sonra, seçin köylerden gruplar alanının merkezine almak ve kalabalık için özel bir performans koymak. Kral’ın birçok kızı ve kraliyet prensesler de kamış dansı törenine katılmak ve onların saç giymek kırmızı tüy taç ile ayırt edilir.

Reed Dance bugünkü şekli genç kızların bekaret sağlamak için yaş alayları yerleştirildi Umcwasho özel, gelen 1940’larda gelişti. Onlar Evlenme çağına ulaşmıştı kez Vâlide dans ve bir bayram takip için, onlar emek gerçekleştirmek olacaktır. Yıllık törenle resmi amacı, kadınların iffetini korumak Vâlide için haraç emek sağlamak ve birlikte çalışarak kadınlar arasında dayanışmayı üretmektir.

Şaşırtıcı Bir Güney Afrika Festivali; Kralın Eş Seçme Heyecanı, Umhlanga31:23

  • 15,565 kez izlendi

📝 BU KONUDA SENİ EN ÇOK ŞAŞIRTAN NE OLDU?