BAŞKA BİR VİDEO DAHA? 🎲 RASTGELE İZLE

İlk sinema örneklerinde daha çok siyah ve beyaz filmler olmasına rağmen, renkli filmler şu an tamamiyle tüm sinemayı kapladı.

Bu gün, renk filmin ayrılmaz bir parçasıdır ve biz film ve karakterleri nasıl algıladıkları üzerinde inanılmaz güce sahiptir. Lewis Bond bu müthiş bir video yazıda, o renk tarihini araştırıyor ve nasıl renk bizim emrinde en önemli görsel araçlardan biri haline gelmiştir.

Eğer renk teorisi aşina konum ve tasarım arka plan varsa, video kavramların çok tanıdık olacak, ama bilmiyorsun bile, seyirci verilen bir filmi nasıl algıladığı bir anlayış olması önemlidir . daha ilginç kavramlardan bir yolu filmler hakkında Criswell fikirleri denge ya da uyumsuzluk ya rengini kullanmaktır. Kesinlikle her filmi yapar, ama bir renk paleti kurmak ve daha sonra bir şey dikkat çekmek istediğinizde bunu kırmak için son derece güçlü olabilir – ve film yapımcıları başından beri yapıyor bir şey.

biz filmlerde sandalyeler önemine video ile gördüğümüz gibi, farklı renkler kullanmak nasıl bilinçaltında karakter ilişki nasıl dramatik bir etkisi vardır. o ve onun kırmızı gömlek çıkarmadan ve koyu bir, biz onun karakteri ilerlemesini görüyoruz ifşa ederek Walt, sadece yavaş yavaş kötülük tarafından tüketilen kötü şeyler yapmak başlayan bir karakter gösterdiği gibi Breaking Bad örnek, mükemmel.

karakterleri hizmet ve hikayeyi ileri taşımak için – Ne zaman aşağı gelince ve bu gerçekten renk iyi faydası var. Roger Deakins dediği gibi: “. O hikayeyi hizmet yapmak için zor bir renk iyi görünmesi için kolay, ama” Eğer sahnedeki renkleri ile bir şeyler yapabiliriz diye mutlaka gerektiği anlamına gelmez, ancak sizin yararınıza renk kullanarak bir sahneyi artırabilir eğer film yararına olacak. bizim emrinde güçlü renk düzeltici / derecelendirme araçları ile, biz akıllıca bu araçları kullanmak gerekir -ama sinema tarihinin herhangi bir noktasında daha o elemanın üzerinde bir kontrol daha büyük bir derecesi var.

Siyah ve Beyaz fotoğrafçılık için kalbimde bir yer var. Ancak siyah gibi güzel ve olabildiğince nüanslı, beyaz – kendi üzerine bir dünyadır. Renk, bana, daha çok yönlü ve doğru çok daha andıran bir araç kullanıldığında.

Örneğin alın 1999 filmi, “The Matrix” – Andy ve Lana Wachowski tarafından yönetti.

konumu için görsel bir işaret olarak renk ince kullanımına dikkat edin. Neo ve Morpheous Matrix içinde konuşmak – belirli bir yaş millet aşina o eski yeşil monokrom bilgisayar monitörleri anımsatan – her şeyi hastalıklı yeşil döküm var. Matrix dışında, renkler daha doğal olduğu zaman.

Sam Mendes ‘ “American Beauty” de 1999 dan bu açılış sahnesi ile karşılaştırın.

Mendes Lester Burnham banliyö ailesinin idealize cephe altını çizmek için güçlü bir Red White ve Mavi renk paleti üzerinde çok güvenir. kromatik tema kasıtlı devamı – hatta Lester bu açılış sahnesinde düşer klasörler Mavi ve Kırmızı vardır.

Jean-Pierre Jeunet 2001 film Amelie toprak tonlarında için bu cesur birincil renk düzenini karşılaştırın.

Onun filmleri onlara grotesk henüz büyülü sıcaklık bir tür verir onun bir imza renk paleti – Jeunet Yeşiller, sarılar ve kırmızılar zengin sıcak paleti kullanır. Mavi sparingingly kullanılır ve o zaman kurulan toprak tonları cesur bir kontrast.

Bu üç film, sadece bir kaç yıl arayla çıkan, 1990’ların dışarı ve yeni bin girdiği renk sinemacılar yaratıcı kullanımı sadece küçük bir kısmının çalışması temsil etmektedir.

Sinemada Renklerin Gücü ve Bilmediğimiz Anlamları10:23

  • 291,378 kez izlendi

📝 BU KONUDA SENİ EN ÇOK ŞAŞIRTAN NE OLDU?