BAŞKA BİR VİDEO DAHA? 🎲 RASTGELE İZLE

İstanbul Oyuncak Müzesi 23 Nisan 2005 Bugün tarihi bir konakta yer almaktadır 1700 den yayılan oyuncak tarihinin en favori örneklerini barındıran müze üzerinde şair / yazar Sunay Akın tarafından kurulmuştur.

İstanbul Oyuncak Müzesi daha eğlenceli ve akılda kalıcı öğrenme yöntemleri ile ziyaretçilere dünya tarihini Akın-sunan Sunay tarafından 20 yıl içinde 40’ın üzerinde ülke için ihaleleri ve antika dükkanları satın alındı ​​Oyuncak-ile kurulmuştur. Örneğin; uzay oyuncakları bölümü ve tren oyuncak bölümünde kurulan sanayi devrimi oyuncak kuruldu aya ulaşmak için bir girişim oyuncakların diliyle tarif edilmektedir. Bu akılda müzenin dekorasyon sahne tasarımı sanatçı Ayhan Doğan tarafından tasarlanmıştır. Bir sahne tasarımı sanatçı tarafından bir şair tarafından kurulan ve tasarlanan olma ayrım ile, müze dünyada ilk olmak oluşturmaktadır.

müzesidir en önemli özelliklerinden biri; tüm üyeleri ile aileleri kucaklayan. Bu özellik sayesinde müze üç kuşak bir arada vakit geçirmek ve nerede mutluluğu paylaşmak için bir yerdir. Dedeler / büyükanneler, babalar / anneler ve torunlar bir zaman makinesi kendi çocukluklarında yönelik yollar isabet ederken birbirlerine dönemlere hakkında söylemek tadını çıkarın. müzeler koridorları “Ben o vardı” cümle ile çocukluk anıları açıklayan sesleri ile rezonansa.

Türkiye’de oyuncak müzeleri hakkında boşluk İstanbul Oyuncak Müzesi ve İstanbul Oyuncak Müzesi ile doluydu dünyadaki örnekler arasında önemli bir yer kazanmıştır. Kasım 2012 TOYCO İstanbul toplantısı (Oyuncak ve Çocuk Müzeleri Avrupa Birliği) ilk kez Türkiye’de İstanbul Oyuncak Müzesi tarafından gerçekleştirildi. İstanbul Oyuncak Müzesi, böylece dünyada çocuk ve oyuncak müzeleri kurulması konusunda öncü olmuştur ve başlığı “oyuncak müzelerinin başkenti” kazanmak için İstanbul’u yaptı.

İstanbul Oyuncak Müzesi, diğer oyuncak müzeleri için bir model ülkemizde kurulacak oldu. 2013 Gaziantep Oyunu ve Oyuncak Müzesi (Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne ait) ve 2015 Ataşehir Oyun Müzesi’nde 2011 Antalya Oyuncak Müzesi (Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ait), içinde (Ataşehir Belediyesi’ne ait) danışmanlık ve küratörlük altında ziyaretçilere kapılarını açtı Sunay Akın İstanbul Oyuncak Müzesi kurucusu kim.

12 Eylül 1962 doğumlu Sunay Akın, Türk şair, yazar, TV programcısı, gazeteci ve bir hayırsever. O İstanbul Oyuncak Müzesi’nin kurucusu.

Sunay Akın Trabzon’da, Türkiye’de doğdu. Sunay Akın en iyi şiirleri ile bilinir; onun da etkilendiği şair Orhan Veli Kanık, Cemal Süreya bulunmaktadır. Şiirleri sesi genellikle, lirik kısa ve yumuşak. Ayrıca, genellikle satirical formları ve sözcük oyunları kullanır.

Sunay Akın geri Yaklaşık 200 yıl tarih bazıları 7.000 oyuncak, bir koleksiyona sahiptir. Bunlardan 4.000 tanesi, 2005 yılında açılan İstanbul Oyuncak Müzesi’nde sergilenmektedir.

O Hıncal Uluç, Haşmet Babaoğlu ve Nebil Özgentürk ile birlikte, TV kanalı TV8’de “Yaşamdan dakikalar” olarak adlandırılan bir TV şovu-ev sahipliği yaptı. O ev sahipliği yapan diğer TV ve radyo örneğin “Mahya Işıkları” gibi programlar, “Stüdyo İstanbul” ve TV kanalı TRT 2’de “İzler”, TV kanalı TV8’de “Gezgin Korkuluk”, ve radyo kanalı Yaşam radyo üzerinde “vesaire … vesaire”.

Kendi kurum, İstanbul Oyuncak Müzesi’nde yanı sıra, Marmara Üniversitesi ve Müjdat Gezen Sanat Okulu’nda ders vermektedir.

Akın düzenli bir adam Türkiye’de ve yurt dışında gösterir ve aşamaları ve paneller ve konferanslar katılır. O Cumhuriyet gazetesinin düzenli köşe yazarı olarak katkıda bulunur. Onun sütun İstanbul’un Kız Kulesi referans yaptığı 2004 kitabında, “Kule cambazı” almıştır.

Sunay Akın, İstanbul Oyuncak Müzesi’nde Çocukluğun Tarihini Anlatıyor36:09

  • 0 kez izlendi

📝 BU KONUDA SENİ EN ÇOK ŞAŞIRTAN NE OLDU?