BAŞKA BİR VİDEO DAHA? 🎲 RASTGELE İZLE

Nesin Matematik Köyü zeytinlik oluşan yaklaşık 7,5 olan yaklaşık 13,5 dönümlük küçük bir köydür. Bu Nesin Vakfı tarafından sahip olunan ve 1 km uzaklıkta (İzmir Selçuk ilçesine bağlı) Şirince Köyü’nden yer almaktadır. Bir yamacın üzerinde yer alan ve yeşilliklerle taşan, genç ve yaşlı, öğrenmek öğretmek ve huzurlu uzak matematik düşünmek bir yerdir. İddialı ve gösterişli, rock, saman ve çamurdan yapılmış evler, basit bir karşılama havası yayarlar.
Cırcır dışında, konsantrasyon ve derin düşünce önleyebilecek herhangi bir faktör hiçbir müzik kamuya yayınlanmaktadır, hiçbir televizyon vardır, uzak tutulur. Ama böyle elektrik, ılık su ve kablosuz internet gibi uygarlığın izleri yine mevcuttur. Böcek hayatın hiçbir sıkıntısı yoktur!
Çoğu faaliyetleri yaz aylarında gerçekleşecek; Ancak ilkbahar ve sonbahar aylarında çeşitli türleri grupları, toplantı ve dinlenme çalışması için ideal bir ortam da olduğunu. Örneğin bir mezunlar birleşme için bir yer, “vahşi” veya matematik atölyesinde bir balayı olarak kullanılabilir.
En gelişmiş araştırma ilköğretim düzeyinde öğretmenlik itibaren, herhangi bir seviyede matematiksel faaliyetleri köyünde eş zamanlı olarak gerçekleşebilir.
Biz şimdi 150 kişiyi köşkü kapasitesine sahip, ancak daha fazla kapasite gerekli ise çadır kuran imkanı vardır.
Matematik severler sevinirler: ziyaretçilerin tüm yeşil yapraklı kutsal konforu, sayılar güzelliği için daha derin bir takdir gelişebilir Türkiye’de “köy” var. Mathsville hoş geldiniz.
Nesin Matematik Köyü bir kilometre uzaklıkta Batı Türkiye’de İzmir ilinde Şirince köyünde bulunan (matematik köyü), Ali Nesin, eğitim ve kar amacı gütmeyen Nesin Vakfı başkanlık kıdemli bir matematikçi tarafından 2007 yılında başlatıldı. Bir arcadian ortamda sıkışmış, köy şekilde elde modern yaşamın kötü alışkanlıklardan olmadan ziyaretçiler arasında derin matematik takdir yetiştirmek amaçlanmaktadır. matematik kampı başlamasından bu yana, Nesin bir sanat ve felsefe kamp kurdu. Şu anda, onun operasyon ziyaretçi sayısındaki artış ile her zamankinden daha büyüyor ve boru hattı yeni bir arkeoloji “köy”.
“Başlangıçta, ben üniversite ve doktora öğrencilerine matematik köyü amaçladık. Daha sonra, lise yanı sıra ilkokul çocukları dahil, “Nesin e-posta üzerinden Türkçe söyledi. “Şimdi sadece her seviyedeki herkesi kapsayacak şekilde genişletildi ettik!”
Peki mathsville ilham? Nesin ünlü Türk yazar Aziz Nesin-Yale Üniversitesi’nde matematik ve kim, 1995 yılında İstanbul’da Bilgi Üniversitesi’nde matematik bölümünü kurdu matematik öğrenci süperstar liste beslemek istedim alanında doktora yapmış oğlu. Ancak bu durum, bazı öğrenciler o öğretim, ya da “korku ve odaklanma eksikliği” konusu için ile mücadele ne ince noktalarını anlamak için mücadele ile, o beklediğimizden daha zor olduğu ortaya çıktı.
öğrencilerini yardım etmek, Nesin onlara sınıfın ekstra saat vererek çalıştı. Bu birkaç ödülleri hasat, o akşamları onun öğrencileri ile ve Nesin Vakfı hafta sonları daha eğlenceli aktiviteler organize çalıştı.
Bu girişimlerin hiçbiri ona istenen sonuçları getirdi.
Yani matematik don daha soğuk yöntemlerine döndü: O deniz yoluyla öğrencileri için altı haftalık yaz kampı düzenledi. “Bu çok daha etkili olduğunu,” Nesin dedi. O kısa bir süre sonra matematik köyü kurarak eğlenceli matematik ezme kavramını yetiştirmek için gitti. Matematik köy tüm yıl boyunca açıktır ve bir kenara okul ve üniversite tatillerinde yoğun matematik kampları çalışmasını, aynı zamanda matematik ile ilgili konferanslara ev sahipliği ve garip düğün açıktır.
Matematik, Nesin’in göre, onların çocukları güvenli bir ekonomik geleceği olmasını istiyoruz, Türkiye’de ailelerin olumlu görülmektedir. “Bazı açılardan, bilerek matematik çocuklara istikrarlı bir gelir güvence altına alabilirsiniz,” Nesin konu için bu yetenek en erken yaşta beslenen edildi kaydetti. Afterall, bu tür matematik tarafından teşvik edilir -ki “soyutlama, kesinti, öngörü, modelleme ve planlama” olarak beceri mühendisliğinden muhasebeye her şeyi uygulanabilir eğitim-vardır.
Açıldığı günden bu yana, matematik köyü her yaştan binlerce öğrenciye memnuniyetle karşıladı ve yaşam yürüyor. Kampın tüm düzeyleri için insanlar için konferanslar ve etkinlikler düzenlemektedir. Öğrenciler, örneğin, onların cebir, aritmetik ve değerleme teorisi becerilerini geliştirmek ve onların kurs sonunda sınava gerek yok.
Summers, Nesin, kampları katılıyor yaklaşık 400 ila 500 öğrenci ile, çok işlek mevsimlere göre olduğunu söyledi. “Geçen yıl, biz 8.000 gence aldı. Bu sayı yüzde 30, her yıl kadar gider, ama biz hemen hemen maksimum kapasiteye ulaştık “dedi.
matematik köyünde çalışan herkes gönüllü ve vakıf öğretmenler, öğrenciler, köylüler ve işçiler kamu ağırlıklı bağış alır. “Biz henüz süper zengin ile iletişim için ettik,” Nesin dedi.
Nesin, şu anda üç köy-bir matematik adanmış, felsefeye başka ve sanata son birleştirilmesi üzerinde çalışıyor. O Türkiye’de böyle fikirler için fon büyük miktarlarda yoktu itiraf, ama onun köylerde daha fazla dikkat çekmek için yaptığı PR becerileri üzerinde çalışmak için gerekli olduğunu kaydetti.
“Ben şu anda başka projeler kurma düşünüyorum, ama gerçekten şeyler benim matematik, felsefe için çalışmak ve sanat köyleri emin olmak istiyoruz” diye konuştu. “Biz yel değirmenlerine gibi biz ne yapıyoruz bazı yönlerden olduğu gibi, bir çok elde ettik.”

Türkiye’de Görmeye Alışık Olmadığımız Bir Köy; Matematik Köyü ve Ali Nesin13:19

  • 52,103 kez izlendi

📝 BU KONUDA SENİ EN ÇOK ŞAŞIRTAN NE OLDU?