BAŞKA BİR VİDEO DAHA? 🎲 RASTGELE İZLE
Bu uzak noktadan, Dünya herhangi bir ilgi görünmememdi. Ama bizim için bu farklı. Yine o noktayı düşünün. Bu burada. Bu ev bu. Bu biziz. Sevdiğiniz herkes, herkes biliyor, hiç duymadım herkes, şimdiye kadar olduğu her insanın, hayatlarını yaşadı. Bizim sevinç ve acı, kendine güvenen dinler, ideolojiler ve ekonomik doktrinleri, her avcı ve forager, her kahraman ve korkak, medeniyet her yaratıcısı ve destroyer, her kral ve köylü, aşık her genç çift, her anne ve binlerce agrega bir de asılı toz zerre üzerinde – baba, umutlu bir çocuk, mucit ve kaşif, ahlak her öğretmenin, her bozuk politikacı, her “süperstar,” her “yüce lider,” türümüzün tarihinin her aziz ve günahkâr orada yaşamış güneş.

Dünya büyük bir kozmik alanda çok küçük bir aşamadır. zafer ve zafer onlar bir nokta bir kısmını anlık ustaları haline gelebilir, böylece tüm bu generaller ve imparatorlar tarafından dökülen kan nehirleri düşünün. diğer bazı köşe güçlükle ayırt sakinleri bu pikselin bir köşesinde oturanların tarafından ziyaret sonsuz zulümlerden düşünün. Ne kadar sıklıkla kendi yanlış anlamalar, ne kadar istekli birbirlerini nasıl ateşli onların düşmanlığını öldürmek için vardır. Evrende bazı ayrıcalıklı bir konuma sahip Bizim duruşlarıyla, bizim hayal kendini önemi, kuruntu, solgun bir ışık bu noktada zorlanmaktadır. Gezegenimiz büyük bir kuşatıcı kozmik karanlıkta yalnız leke olduğunu. Bizim karanlıktır – tüm bu çokluk içinde – o yardım kendimizden bizi kurtarmak için başka bir yerden gelecek hiçbir ipucu yoktur.

Dünya bugüne kadar, hayatı liman, bilinen tek dünya. hangi türümüzün göç edebilecek, en azından yakın gelecekte, başka hiçbir yerde yoktur. evet, ziyaret edin. Yerleşmek, henüz değil. Bizim stand yapmak nerede Beğenin veya beğenmeyin, şu an için, topraktır. Astronomi humbling ve karakter oluşturma deneyimi olduğunu söyledi olmuştur. bizim küçük dünyanın bu uzak bir görüntü daha insan conceits çılgınlığının daha iyi gösteri belki vardır. Bana göre, bizim sorumluluk birbiri ile daha nazik başa ve korumak ve soluk mavi nokta, biz tanıdığım tek ev beslemek için altını çiziyor.

Pale Blue Dot Güneş Sistemi’nin görüntüleri Family Portrait serisinin bir parçası olarak, yaklaşık 6 milyar kilometrelik bir rekor mesafeden Voyager 1 uzay sondası tarafından, 14 Şubat 1990 tarihinde alınan gezegeninin bir fotoğrafıdır.

Fotoğrafta, Dünya’nın görünen boyutu pikselden daha az olduğu; gezegen kameranın optik tarafından dağınık güneş ışığı bantları arasında alan çokluk, karşı küçücük bir nokta olarak görünür.

birincil görevi tamamlamış ve Güneş Sistemi ayrıldığını Voyager 1, astronom ve yazar Carl Sagan talebi üzerine, etrafında kamerayı açınız ve mekan büyük bir genişlik arasında Dünya’nın son bir fotoğrafını çekmek için NASA tarafından komuta edilmiştir.

Voyager 1’in Imaging Science Alt Sistemi (ISS), şimdi, devre iki kamera oluşuyordu: 200 mm odak uzaklığı uzamsal genişletilmiş görüntüleme için kullanılan, düşük çözünürlüklü geniş açı kamera (WA), ve 1500 mm’lik yüksek çözünürlüklü dar açılı kamera (NA) – Pale Blue Dot aldı tek – spesifik hedeflerin ayrıntılı görüntüleme için tasarlanmıştır. Her iki fotoğraf makinesi yavaş tarama vidicon tüp Çeşidi ve sekiz renkli filtreler takıldı borunun önüne yerleştirilen bir filtre tekerleği üzerine monte.

NASA’nın görüntüleme ekibi için zorluk dolayısıyla sönük görünen ve daha uzun pozlama gerektiren ve hatta iyi kalite elde etmek kameralar (kaydırma) çevirme, misyon ilerledikçe, nesneler uzağa uzay aracından elde edildi fotoğraflandı, oldu. telekomünikasyon yeteneği de görüntüleme sistemi tarafından kullanılabilir veri modları sayısını sınırlayarak, mesafe ile azalmıştır.

Uzay aracı misyonu geri kalanı için önem arz başka bir şey yakın uçmak için gidiş değildi olarak Pale Blue Dot dahil görüntülerin Family Portrait serisi, aldıktan sonra, NASA misyon yöneticileri, kendi kameralarını kapatmak için Voyager 1 komuta diğer enstrümanlar ise hala yıldızlararası uzaya uzun bir yolculuk için güç gerekli veri toplamaya bulundu.

Uçsuz Bucaksız Evrendeki Küçücük, Soluk Mavi Bir Nokta03:35

  • 0 kez izlendi

📝 BU KONUDA SENİ EN ÇOK ŞAŞIRTAN NE OLDU?